.
.
.

هواپیمایی قطر بر شمار پروازهای خود به ایران می‌افزاید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خطوط هوایی قطر چند هفته پس از آغاز اجرای بسته دوم تحریم‌های آمریکا علیه تهران، افزایش شمار پروازهای خود را به ایران اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، خطوط هوایی قطر هر هفته دو پرواز به پروازهای کنونی خود میان دوحه و تهران خواهد افزود. همچنین سه پرواز میان دوحه و شیراز در ماه ژانویه افزوده خواهد شد. دو پرواز هفتگی هم میان دوحه و اصفهان در ماه فوریه اضافه می‌شود.

اکبر الباکر رئیس اجرایی خطوط هوایی قطر در بیانیه‌ای اعلام کرد: «این پروازها دلیل دیگری بر پایبندی خطوط هوایی قطر در قبال ایران است، همچنین شبکه خود را در این بازار شکوفا توسعه می‌دهیم».

پیش از این برخی شرکت‌های هواپیمایی اروپایی و در راس آن‌ها فرانسوی و بریتانیایی، به خاطر عدم وجود توجیه اقتصادی، پروازهای خود را به ایران متوقف کرده بودند.

اجرای بسته دوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران از دوشنبه 5 نوامبر آغاز شد. این بسته شامل بخش‌هایی حیاتی در اقتصاد ایران از جمله صنعت نفت، بانکداری و حمل و نقل می‌شود.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، ماه مه گذشته، خروج کشورش را از توافق هسته‌ای (برجام) امضا شده در سال 2015 میان ایران و گروه 1+5 اعلام کرد. برپایه این توافق در برابر محدود شدن برنامه هسته‌ای ایران، تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور به خاطر این برنامه لغو یا تعلیق شده بود.

ترامپ این توافق را «بدترین توافق ممکن» می‌داند. او خواستار دست‌یابی به توافقی جامع‌تر است که شامل برنامه موشکی ایران، حمایت‌های از «گروه‌های تروریستی» و سیاست‌های منطقه‌ای تهران شود.