.
.
.

سخنان نصرالله که اینترنت را «بلای اعظم» دانست در لبنان جنجال آفرید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنان منتسب به حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان درباره اینترنت و شبکه‌های اجتماعی را که طی آن خواستار تحریم این این شبکه‌ها شده بود، در لبنان جنجال آفرید.

شماری از حساب‌های کاربری در شبکه‌های اجتماعی لبنان، از حسن نصرالله نقل کردند که گفته است: «اگر مرجع تقلید بودم، با قاطعیت چیزی که اسمش شبکه اجتماعی است را تحریم می‌کردم. بزرگترین بلا در این دوره، اینترنت و سایت‌های شبکه‌های اجتماعی است».

در همین حال برخی دیگر نوشتند نصرالله در مراسم فارغ التحصیلی دانش آموختگان دختر آموزشگاه‌های وابسته به حزب‌الله، این گونه سخن نگفت بلکه گفت: «متاسفم که برخی از خواهران، عکس‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی قرار می‌دهند و افرار دور و نزدیک چهره آن‌ها را می‌بیند.. بلای اعظم در این دوره، اینترنت و شبکه‌های اجتماعی است».

این سخنان در شبکه‌های اجتماعی لبنان، جنجال آفرید و به انتقادهای گسترده از سوی بسیاری لبنانی‌ها انجامید. بسیاری این سخنان را، بی ارتباط با جامعه لبنان و متعلق به «دیکتاورها» دانستند.

برخی هم شرایط را که باعث شد نصرالله مرجع دینی نشود، سپاس گفتند، زیرا به گفته آن‌ها، در آن صورت، لبنان به «ایران خمینی» تبدیل می‌شد.