.
.
.

یک منبع امنیتی در ایران خواستار استعفای جواد ظریف شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی بالا گرفتن اختلاف‌ها میان محمد جواد ظریف و جناح های تندرو در داخل نظام ايران، یک سایت امنیتی از ظریف خواسته است که «آبرومندانه» استعفا بدهد.

سایت مشرق نیوز نوشت که به جناح‌های تندرو وابسته است نوشت :«از شخصی چون ظریف، هیچ جای امیدوار‌یی برای پیشبرد دیپلماسی با غرب وجود ندارد و دستگاه دیپلماسی، نیاز به خون تازه دارد».

این سایت در باره ظریف نوشت:«یکی از افرادی که با قاطعیت می‌توانیم از وی به‌عنوان "ژنرال شکست‌ خورده" نام ببریم، "محمد جواد ظریف" است.»

این منبع امنیتی افزود: «به این واقعیت اذعان کنیم که ظریف در این 6 سالِ دولت روحانی، هر کجا پا گذاشته است، جز شکست نصیبش نشده است. قرار بود با انجام مذاکرات، تحریم‌ها برداشته شود؛ پس چرا با وجود این‌ همه امتیاز نقد، هنوز تحریم‌ها پابرجاست؟ آقای ظریف، شما شکست خوردید و غرب سر شما، کلاه گذاشته است.

بحران درون حاکمیت بر سر پولشویی‌های میلیاردی بالا گرفته است. روزنامه رسالت با حمله به ظریف نوشت: چه کسی به آمریکا بهانه می‌دهد برای فشار بیشتر؟ این را باید وزیر خارجه توضیح دهد و نمایندگان مجلس پای این سؤال محکم بایستند.

برخی از نمایندگان تندرو با انتقاد شدید از ظریف از وی خواستند که اگر سند دارد، چرا در اختیار مقامات قضایی قرار نمی‌دهد و اگر ندارد، متهم کردن نهادهای کشور به پولشویی و آدرس غلط دادن به دشمن برای بهانه‌جویی جهت تشدید تحریم‌ها است.

علاوه بر شماری از نمایندگان تندرو، صادق لاریجانی نیز سخنان ظریف در باره پولشویی را «خنجری در قلب نظام» توصیف کرد.