.
.
.

ارتش یمن با آزادسازی شهرستان الظاهر به سوی شهرستان حیدان پیشروی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش ملی یمن شنبه 24 نوامبر اعلام کرد، شهرستان الظاهر در جنوب غربی استان صعده که خاستگاه اصلی شبه‌نظامیان حوثی است را به طور کامل آزاد کرده و ضمن تحمیل خسارت‌های جانی سنگین به شبه نظامیان حوثی به سوی شهرستان حیدان پیشروی کرده است.

به گزارش العربیه، مرکز اطلاع‌رسانی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد که نیروهای ارتش ملی این کشور با پشتیبانی نیروهای ائتلاف عربی در چارچوب تکمیل عملیات کنترل کامل شهرستان الظاهر، بازار و شهر الملاحیظ و مثلث مران، مجتمع دولتی و اداره امنیت منطقه را به طور کامل آزاد کرده است.

مرکز اطلاع‌رسانی نیروهای مسلح یمن به نقل از یک منبع نظامی گزارش داد: «در پی پیشروی‌های انجام شده در جبهه شرقی شهرستان الملاحیظ نیروهای مسلح یمن توانستند عقبه ترانی و در پی آن کارخانه الکساره را آزاد کنند».

در جهت شمال این جبهه نیز نیروهای ارتش ملی یمن توانستند تعدادی از مواضع استراتژیک از جمله تپه القیاده و تپه الوصاغی و دیگر مواضع که مهمترین استحکامات حوثی‌ها به شمار می‌رفت، را به تصرف خود در آورند.

این منبع نظامی آگاه گفت، درگیری‌های ارتش یمن با شبه نظامیان حوثی تا عقبه مران همچنان ادامه دارد و ارتش جهت ورود به شهرستان حیدان برای پاکسازی عناصر شبه نظامی از این مناطق آماده می‌شود.

وی درباره اهمیت منطقه استراتژیک «مثلث الملاحیظ» گفت این خط با گذشتن از منطقه حرض از توابع استان حجه و سپس منطقه مران و دو شهرستان شدا و رازح تا رسیدن به پادشاهی عربی سعودی راه ارتباطی بین سعودی و یمن را هموار می‌سازد.

نیروهای ارتش ملی یمن برای دومین روز متوالی درگیری‌های سنگینی را علیه شبه نظامیان حوثی در مرکز شهرستان باقم انجام داده است.

و در همین راستا جنگنده‌های ائتلاف عربی تجمع و استحکامات شبه نظامیان حوثی را در تعدادی از مناطق متفرقه این شهرستان بمباران کردند و خسارت‌های جانی و مادی سنگینی را بر آنها متحمل ساختند.