.
.
.

پاکستان..کشته شدن 2 پلیس در حمله مسلحانه به کنسولگری چین در کراچی

ارتش آزادیبخش بلوجستان مسئولیت حمله را به عهده گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع امنیتی پاکستان بامداد روز 23 نوامبر 2018 اعلام کردند که افراد ناشناس در شهر کراچی در نزدیکی کنسولگری چین به سوی نیروهای پلیس تیراندازی و کرده و دو نیروی پلیس را به قتل رساندند. منابع پلیس گفته‌اند که هدف این حمله کنسولگری چین بود.

به گفته شاهدان عینی در این حمله دست کم سه مهاجم ناشناس ابتدا به سوی پلیس در نزدیکی کنسولگری چین تیراندازی کرده و سپس یک نارنجگ پرتاب کردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، به نقل از منابع پلیس کراچی، نگهبانان ساختمان کنسولگری با مهاجمان درگیر شدند که در این درگیری 2 تن از نیروی پلیس کشته شدند.

در همین حال وزیر خارجه پاکستان اعلام کرد همه کارکنان سفارت چین که تعداد آنها 21 نفر است سالم و تندرست هستند و مهاجمان نتوانستند به آنها نزدیک شوند.

یک گروه مسلح بلوچ در استان بلوچستان مسئولیت این حمله را به عهده گرفت. جیاند بلوچ، سخنگوی گروه در تماس با خبرگزاری فرانسه نام گروه را «ارتش آزادی بخش بلوچستان» معرفی کرد.

این گروه یک گروه جدایی طلب است که در اقلیم بلوچستان پاکستان فعالیت می کند وسخنگوی گروه گفته است هدف عملیات حمله به کنسولگری چینی در کراچی است.

جیاند بلوچ، گفت:«ما این حمله را انجام داده‌ایم و جنبش و مبارزه خودمان ادامه خواهیم داد».

این گروه در تماس با رویتز نیز مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و اعلام کرده که با حضور چین در بلوچ‌ستان و داد و ستد این کشور با دولت پاکستان مخالف است.