فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • فرانسه: ما در کنار مردم افغانستان هستیم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ژان ایو لودریان وزیر امورخارجه فرانسه روز چهارشنبه 21 نوامبر 2018 در دیدار با عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت افغانستان گفت: « ما در کنار مردم افغانستان هستیم».

  لودریان افزود، فرانسه وضعیت جاری افغانستان را از نزدیک دنبال می‌کند و روابط میان پاریس و کابل تاریخی است.

  وزیر امور خارجه فرانسه همچنان خواهان آغاز مذاکرات میان دو کشور برای نهایی ساختن معاهده استراتیژیک میان فرانسه و افغانستان شد.

  وزیر خارجه فرانسه از سفیر جدید این کشور خواست تا مذاکرات با جانب افغانستان را آغاز نماید.

  براساس خبرنامه ریاست اجرایی افغانستان، عبدالله عبدالله در این دیدار از نهایی ساختن پیمان استراتیژیک کابل – پاریس حمایت کرد.

  قابل ذکر است که عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت افغانستان روز دوشنبه هفته جاری برای شرکت در نشست سازمان همکاری و توسعه اقتصادی اروپا به فرانسه سفر کرد.

  یونسکو: ما همکار افغانستان هستیم

  آدری ازولای، رییس سازمان یونسکو روز چهارشنبه 21 نوامبر در دیدار با عبدالله عبدالله گفت، یونسکو همکار افغانستان است.

  خانم ازولای در این دیدار که در مقر این سازمان در شهر پاریس برگزار شده بود اطمینان داد که یونسکو افغانستان را در بخش معارف، نگهداری و مرمت آثار فرهنگی همکاری خواهد کرد.

  رییس سازمان یونسکو علاوه کرد، این سازمان آماده است در همکاری با سویدن در بخش ظرفیت‌سازی به ویژه ظرفیت سازی برای دختران و زنان، افغانستان را کمک کند.

  خانم آدری ازولای از رئیس اجرایی حکومت افغانستان خواست تا حوزه‌های معینی را برای همکاری مشخص نماید تا این سازمان در این حوزه با افغانستان همکاری نماید.

  رئیس سازمان یونسکو در مورد مصئونیت خبرنگاران در افغانستان گفت، حکومت کابل باید بیشتر در بخش تأمین امنیت و مصئونیت خبرنگاران توجه جدی کند.

  در خبرنامه ریاست اجرایی حکومت افغانستان آمده است : « رییس اجراییه نیز از همکاری و نقش این سازمان در افغانستان قدردانی کرد و خواهان ادامه حضور و همکاری‌های سازمان در بخش آموزش و پرورش و امور فرهنگی گردید. رییس اجراییه در ادامه صحبت‌های خود علاوه کرد که افغانستان می‌تواند نقش مثبتی در برقراری و استحکام ثبات در منطقه بازی نماید و این می‌تواند در رشد و توسعه فرهنگ در منطقه کمک نماید».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران