فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ترامپ: بیش از تنفر من از جنایات قتل خاشقجی ولی‌عهد سعودی از آن منتفر است

  منبع: دبی-العربیه.نت

  دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز پنج‌شنبه از فلوریدا به خبرنگاران گفت که ارزیابی سازمان سیا در مورد قتل روزنامه‌نگار سعودی جمال خاشقجی، ولی‌عهد سعودی را مسئول قلمداد نکرده است.

  او گفت که گزارش سیا، بر خلاف آنچه شایع شده، به هیچ وجه به نتیجه‌ای نرسیده که نشان دهد ولی‌عهد سعودی را مسئول ندانسته است.

  رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین یادآور شد «بیش از تنفر من از جنایات قتل خاشقجی، ولی‌عهد سعودی از آن منتفر است».

  او در ادامه تاکید کرد که پادشاهی عربی سعودی متحد قوی و بسیار مهمی برای ایالات متحده است.

  ترامپ و چندین مقام آمریکایی بارها بر موضع ثابت آمریکا در قبال هم‌پیمانی و رابطه نزدیک بین ایالات متحده و سعودی تاکید کرده‌اند.
  عادل الجبیر، وزیر امور خارجه پادشاهی سعودی، روز چهارشنبه در گفت‌گو با سی‌ان‌بی‌سی به شایعه‌ گزارش‌های منسوب به سازمان سیا واکنش نشان داد.

  وی گفت که کشورش از نخستین روز بدون ارایه مدرک و یا اثباتی متهم به قتل خاشقجی شده است، او اشاره خبردهی ترک‌ها و قطری‌ها در ورای این وضعیت است.

  او تاکید کرد که ملک سلمان بن عبدالعزیز و ولی‌عهدش شاهزاده محمد بن سلمان، «خط قرمز هستند و اجازه تعرض به آن‌ها را نمی‌دهیم».

  الجبیر از ترکیه خواست، اسناد و دلایلی که در ارتباط با پرونده قتل جمال خاشقجی در اختیار دارد، در اختیار دادستانی سعودی قرار دهد تا در رسیدن به همه حقایق ماجرا، یاری رساند. او یادآور شد که ترکیه تاکید کرده، منظورش از اتهاماتی که وارد می‌کند، ولی‌عهد نیست.

  او ادامه داد: «هرکس خواهان تحقق عدالت است، دلایلی که دارد را در اختیار دستگاه قضایی سعودی قرار دهد».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران