فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دولت یمن حوثی‌ها را به نقض آتش‌بس در الحدیده متهم کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  معمر الاریانی وزیر اطلاع رسانی یمن دوشنبه 19 نوامبر، شبه‌نظامیان حوثی را به نقض آتش‌بس در الحدیده متهم کرد.

  این در حالی است که درگیری‌های گاه به گاهی میان نیروهای ارتش و شبه‌نظامیان در محله هفتم ژوئیه، خیابان صنعا و شهر الصالح واقع در شمال شرق الحدیده روی می‌دهد. دلیل این درگیری‌ها تلاش حوثی‌ها برای پیشروی به سوی مواضع استقرار نیروهای ارتش است.

  الاریانی در توئیتی در حساب کابری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «ساعاتی از بیانیه شبه‌نظامیان حوثی که در آن توقف پرتاب موشک‌های بالستیک را اعلام کرده بودند نگذشته بود که نیروهایشان یکی از موشک‌های خود را به سمت سعودی پرتاب کردند».

  پیش‌نویس قطع‌نامه‌ای که بریتانیا به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه داد، خواستار آتش‌بس فوری دو هفته‌ای در الحدیده شده است. هدف از این آتش‌بس، برچیدن همه ایست‌ها و رساندن کمک‌های بشر دوستانه است.

  شبه‌نظامیان حوثی یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرده بودند که بنا بر درخواست مارتین گریفیتس نماینده سازمان ملل متحد، حملات موشکی و به پرواز درآوردن پهپادها را علیه نیروهای دولتی و ائتلاف عربی، متوقف کردند.

  دولت یمن دوشنبه به شکلی رسمی، مشارکت خود را در مذاکرات صلح که سازمان تلاش می‌کند طی هفته‌های آینده در سوئد برگزار کند، اعلام کردند.

  به گزارش خبرگزاری رسمی یمن (سبا)، وزارت امور خارجه این کشور در بیانیه‌ای اعلام کرد: «دولت در نامه‌ای به مارتین گریفیتس نماینده سازمان ملل متحد اعلام کرد که هیئتی به نمایندگی از خود به مذاکرات خواهد فرستاد».

  دولت یمن در نامه خود از سازمان ملل متحد خواست «بر شبه‌نظامیان حوثی به منظور همراهی با تلاش‌های سازمان ملل متحد و حضور بدون قید و شرط در مذاکرات، فشار آورد».

  دولت یمن همچنین خواستار «اتخاذ موضعی قاطع در صورت مانع تراشی شبه‌نظامیان در برابر مذاکرات یا عدم حضور در موعد مقرر» شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران