فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حمله هوایی ارتش عراق به مواضع داعش در خاک سوریه

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ارتش عراق سه‌شنبه 20 نوامبر اعلام کرد که مواضع داعش در سوریه را هدف حملات هوایی قرار داد.

  به گزارش رسانه‌های عراقی، در بیانیه‌ای که ارتش این کشور صادر کرده، آمده است: «جنگنده‌های اف-16 عراق امروز دست به حملاتی در داخل سوریه زدند. این حملات برپایه گزارش‌های اطلاعاتی دقیق به دست آمده از مدیریت اطلاعات و مبارزه با تروریسم/هسته اطلاعاتی شاهین‌ها صورت گرفت».

  این بیانیه ادامه داد: «در این عملیات، انبار اسلحه مرتبط با آن‌چه ولایت الفاروق نامیده می‌شود، در هم کوبیده شد. در این انبار 10 تروریست، تعدادی موشک و مقادیری مواد منفجره متعلق به گروهک داعش در منطقه السوسه وجود داشت».

  بنا بر بیانیه ارتش عراق: «به طور هم‌زمان، حمله‌ای دیگر در منطقه الباغور صورت گرفت که طی آن پایگاه آن‌چه گردان الفاروق نامیده می‌شود، بمباران شد. در این پایگاه، 30 تروریست حضور داشتند و تعدادی بمب افکن، موشک و انواع اسلحه هم وجود داشت».

  این اولین بار نیست که نیروهای عراقی، مواضعی متعلق به داعش را در سوریه بمباران می‌کنند».

  پیش از این نیز جنگنده‌های عراقی به دستور حیدر العبادی نخست وزیر سابق این کشور دست به حملاتی هوایی علیه مواضع داعش در سوریه زده‌ بودند.

  دفتر العبادی یکشنبه 6 مه گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد نیروی هوایی عراق ضربه دردناکی به مقر فرماندهان گروه داعش در جنوب الدشیشه در داخل خاک سوریه وارد کرده است.

  پیش از آن نیز در 19 آوریل 2018 دفتر العبادی از حمله جنگنده‌های عراق به مواضع داعش در سوریه، با موافقت بشار اسد رئیس نظام این کشور، خبر داده بود.


  تبلیغات

  برگزیده های کاربران