فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • الحدیده.. درگیری‌های شدید و گاه به‌گاه ارتش یمن با حوثی‌ها

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  درگیری‌های شدید و گاه به گاهی میان نیروهای ارتش و شبه‌نظامیان حوثی در محله هفتم ژوئیه، خیابان صنعا و شهر الصالح واقع در شمال شرق الحدیده در جریان است. دلیل این درگیری‌ها تلاش حوثی‌ها برای پیشروی به سوی مواضع استقرار نیروهای ارتش است.

  شبه‌‌نظامیان حوثی همچنین اقدام به شلیک گاه به گاه خمپاره‌های توپخانه‌ای به محله‌های مسکونی و خیابان‌های تحت کنترل نیروهای ارتش کرده و بدین ترتیب، منازل، شرکت‌ها و کارخانه‌ها را هدف قرار می‌دهند.

  در همین حال ارتش یمن اقدام به تامین امنیت مواضعی می‌کند که در روزهای گذشته به کنترل خود در آورد.

  در همین حال، پیش‌نویس قطع‌نامه‌ای که بریتانیا به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه داد، خواستار آتش‌بس فوری دو هفته‌ای در الحدیده شده است. هدف از این آتش‌بس، برچیدن همه ایست‌ها و رساندن کمک‌های بشر دوستانه است.

  شبه‌نظامیان حوثی یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرده بودند که بنا بر درخواست مارتین گریفیتس نماینده سازمان ملل متحد، حملات موشکی و به پرواز درآوردن پهپادها را علیه نیروهای دولتی و ائتلاف عربی، متوقف کردند.

  دولت یمن دوشنبه به شکلی رسمی، مشارکت خود را در مذاکرات صلح که سازمان تلاش می‌کند طی هفته‌های آینده در سوئد برگزار کند، اعلام کردند.

  به گزارش خبرگزاری رسمی یمن (سبا)، وزارت امور خارجه این کشور در بیانیه‌ای اعلام کرد: «دولت در نامه‌ای به مارتین گریفیتس نماینده سازمان ملل متحد اعلام کرد که هیئتی به نمایندگی از خود به مذاکرات خواهد فرستاد».

  دولت یمن در نامه خود از سازمان ملل متحد خواست «بر شبه‌نظامیان حوثی به منظور همراهی با تلاش‌های سازمان ملل متحد و حضور بدون قید و شرط در مذاکرات، فشار آورد».

  دولت یمن همچنین خواستار «اتخاذ موضعی قاطع در صورت مانع تراشی شبه‌نظامیان در برابر مذاکرات یا عدم حضور در موعد مقرر» شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران