فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اولین اظهار نظر فرزند جمال خاشقچی پس از بیانیه دادستان کل سعودی

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  صلاح خاشقجی فرزند جمال خاشقجی که در کنسولگری سعودی در استانبول کشته شد، روز پنجشنبه 15 نوامبر در اولین اظهار نظر پس از نتایج تحقیقات دادستان کل سعودی در رابطه با مرگ پدرش اعلام کرد که همه بستگان و خانواده خاشقجی روز جمعه در شهر جده مراسم ترحیم و عزاداری برگزار می‌کنند.

  صلاح در حساب توئیتر خود نوشت:«از روز دوشنبه تا چهارشنبه هفته آینده از همه خانم‌هایی که می‌خواهند در این مراسم شرکت کنند در منزل شخصی آن مرحوم در شهر جده استقبال می‌شود».

  صلاح در پایان برای از خداوند برای پدرش طلب عف و مغفرت کرد.

  دادستانی سعودی در کنفرانسی خبری که پنجشنبه 15 نوامبر در ریاض برگزار کرد تاکید کرد: «درخواست صدور حکم اعدام 5 تن که آمر و عامل جنایت قتل خاشقجی بودند، از سوی دادستانی ارائه شده است».

  دادستانی افزود: «منتظر موافقت ترکیه با خواست‌مان برای دریافت اسناد و فایل‌های صوتی مرتبط با پرونده هستیم».

  دادستانی سعودی توضیح داد: «با دستور معاون سابق سازمان اطلاعات، تیمی برای بازگرداندن خاشقجی تشکیل شد، یک مشاور سابق هم در تشکیل این تیم مشارکت کرد».

  بنا بر این اعلام «فرمانده تیم بازگرداندن خاشقجی هنگامی که در متقاعد کردن او ناکام ماند، تصمیم به قتل او گرفت».

  بنا بر اعلام دادستانی: «طی تحقیقات به روشی که در آن قتل صورت گرفت، آگاهی یافتیم. ابتدا درگیری روی داد و پس از آن، دوز بالایی از مواد مخدر به خاشقجی تزریق شد که به مرگش انجامید. بعد از قتل، جنازه‌ قطعه قطعه و به خارج از کنسولگری منتقل شد».

  دادستانی افزود: «متهمان گزارشی دروغین به معاون سابق رئیس سازمان اطلاعات ارائه دادند. یکی از آن‌ها پس از قطعه قطعه کردن جنازه خاشقجی، آن را به یک همکار محلی تحویل داد. پنج تن از متهمان در عملیات خارج کردن جنازه از کنسولگری پس از قطعه قطعه کردنش مشارکت کردند».

  در پاسخ به سوالی درباره انگیزه تیم از قتل قاشقجی، نماینده دادستانی گفت: «صبح روز جنایت، فرمانده تیم عملیات از محل کنسولگری باز بینی کرد و دریافت نمی‌توان خاشقجی را از این محل منتقل کرد، از این رو تصمیم به قتل او گرفت».


  تبلیغات

  برگزیده های کاربران