.
.
.

هیأت علمای برجسته سعودی: دستگاه قضایی همه قاتلان خاشقجی را مجازات خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دبیرخانه کل هیأت علمای برجسته سعودی پنج‌شنبه 15 نوامبر با صدور بیانیه‌ای ضمن تاکید بر این‌که «قانون پادشاهی عربی سعودی بر پایه کتاب خدا و سنت پیامبر استوار است»، گفت که «حاکمیت در پادشاهی سعودی مشروعیت خود را از کتاب خدا و سنت پیامبر»، می‌گیرد.

به گزارش العربیه این دبیرخانه همچنین تاکید کرد که «در پادشاهی عربی سعودی این قوانین شریعت برگرفته از کتاب خدا و سنت پیامبر خدا است که بر تمام ساختار‌های حکومتی‌ حکمفرما هستند.»

این دبیرخانه در ادامه بیانیه‌ خود همچنین بر «مستقل بودن دستگاه قضایی» در پادشاهی عربی سعودی تاکید کرده، گفت: «تنها شریعت اسلامی است که بر دستگاه قضایی حکمفرما است».

در بیانیه این دبیرخانه آمده است: «دبیرخانه کل هیأت علمای برجسته سعودی بیانیه صادره از دادستانی کل را که در آن اقدامات و تدابیر اتخاذ شده از سوی دادستانی کل درباره پرونده جمال خاشقجی، شهروند سعودی توضیح داده شده است را تا این لحظه پیگیری کرده که موید این امر است که روند رسیدگی برای اجرای عدالت و مجازات هر کسی که در این جنایت دست داشته در دستگاه قضایی و دادگستری در جریان است».

دبیرخانه کل هیأت علمای برجسته سعودی همچنین افزود: «نظام دادگستری در پادشاهی عربی سعودی ضامن حقوق و حق‌گرا است و هرگونه تعدی‌ را به طور عادلانه و همان‌طور که در شریعت و نظام مقرر شده، مجازات می‌کند».