.
.
.

شورای همکاری کشورهای عربی خلیج بیانیه سعودی درباره خاشقجی را ستود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبداللطیف بن راشد الزیانی، دبیرکل شورای همکاری کشورهای عربی خلیج روز پنج‌شنبه 15 نوامبر 2018 با انتشار بیانیه‌ای، بیانیه صادره از سوی پادشاهی عربی سعودی درباره مرگ جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی کشته شده در ترکیه را ستود.

الزیانی گفت که فحوای بیانیه نشان می‌دهد، سعودی مصمم است اقدامات لازم برای ادامه تحقیقات در زمینه این پرونده جنایی را به دور از سیاسی‌کاری‌هایی که برخی اطراف مغرض در پی آن هستند، ادامه دهد.

دبیرکل شورای همکاری کشورهای عربی خلیج به خبرگزاری واس، خبرگزاری رسمی سعودی گفت که اقدامات جدی که نهادهای سعودی ذی‌ربط به امر خادم الحرمین الشریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز از لحظه وقوع حادثه انجام می‌دهند، نشانگر خواست پادشاهی سعودی و تلاش مستمر این کشور است، زیرا که شفاف‌سازی و بازخواست روش ثابت سعودی برای کشف زوایای پنهان این جنایت است و قضات عادل نهاد مسئول اجرای قانون و اجرای عدالت است.

عبداللطیف بن راشد الزیانی افزود که بیانیه دادستان کل پادشاهی عربی سعودی با شفافیت کامل، داده‌های دقیقی درباره سیر تحقیقات که دادستانی کل درباره این پرونده انجام می‌دهد را ارائه داد تا افکار عمومی از سیر تحقیقات و نتایج آن مطلع شوند.