.
.
.

الجبیر: بین‌المللی کردن مساله خاشقجی را نمی‌پذیریم؛ دستگاه قضایی فعالی داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عادل الجبیر، وزیر امور خارجه سعودی روز پنج‌شنبه گفت: "ما بین‌المللی کردن پرونده خاشقجی را نمی‌پذیریم و ما یک سیستم قضایی موثر داریم، او به این ار اشار کرد که پادشاهی عربی سعودی در معرض حمله بی‌امان، غیرمنطقی و بی‌اساسی قرار دارد که رسانه‌های قطر راه‌اندازی کرده و همچنان به کمپین سازمان یافته‌ای با سوء استفاده از این پرونده علیه سعودی ادامه می‌دهند.

الجبیر طی نشستی خبری گفت که دادستان کل سعودی همچنان به دنبال دست‌یابی به پاسخ‌هایی در مورد قتل روزنامه‌نگار سعودی جمال خاشقجی است، او تاکید کرد که ولی‌عهد سعودی هیچ ارتباطی با پرونده مرگ خاشقجی ندارد.

وزیر امور خارجه سعودی در ادامه بیان کرد که تحقیقات درباره پرونده خاشقجی همچنان ادامه دارد و سوالاتی وجود دارد که هنوز بی‌پاسخ مانده است، به گفته او این پرونده سیاست‌های پادشاهی سعودی را در مواجهه با تروریسم یا ایران تغییر نخواهد داد.

الجبیر خاطر نشان کرد که تحقیقات در مورد پرونده خاشقجی با کشف جزئیات بیشتری گسترده‌تر شد، او اشاره کرد که متهمین و قربانیان این پرونده سعودی هستند و این حادثه در خاک سعودی رخ داده است. ما مانند هر کشوری گام‌هایی برای تعامل با پرونده برداشته‌ایم.

الجبیر در این نشست خبری یادآور شد که بین اِعمال مجازات علیه متهمین و القای مسئولیت به پادشاهی سعودی تفاوت وجود دارد.

وزیر امور خارجه سعودی نسبت به تلاش‌هایی که برای سیاسی کردن پرونده قاشقجی صورت می‌گیرد ابراز تاسف کرده، بر تعهد پادشاهی سعودی جهت مجازات قضایی کسانی که نقشی در جنایت قتل خاشقجی داشتند تاکید کرد.

الجبیر در مورد پرونده یمن گفت که سعودی به کمک‌های انسان‌دوستانه خود به یمن ادامه می‌دهد، پادشاهی سعودی بزرگترین کشور کمک‌کننده به یمن است.

الجبیر در راستای امور داخلی کشور گفت که سعودی به اصلاحات اقتصادی و اجتماعی و ایجاد شغل برای شهروند ادامه می‌دهد.