فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • فشار آمریکا بر حزب‌الله با تحریم اعضا و تعیین پاداش برای اطلاعاتی درباره فرماندهان

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ایالات متحده آمریکا در 24 ساعت گذشته، بر شدت فشارهای خود بر گروه حزب‌الله افزود؛ تا بدین ترتیب یکی دیگر از گروه‌های مرتبط با حکومت ایران را هدف قرار دهد.

  تعیین پاداش در برابر اطلاعاتی از فرماندهانی در حزب‌الله، قرار دادن برخی در فهرست تروریسم و تحریم عده‌ای دیگر، از جمله فشارهایی است که ایالات متحده بر این گروه شبه‌نظامی لبنانی وارد می‌کند.

  این فشارها با قرار دادن 4 تن از اعضای حزب‌الله لبنان در فهرست تحریم‌های وزات خزانه‌داری آمریکا آغاز شد. ایالات متحده این افراد را به مدیریت عملیات اطلاعاتی و مالی مرتبط با این حزب در عراق متهم کرد.

  دفتر پی‌گرد دارایی‌های وابسته به وزارت خزانه‌داری آمریکا (OFAC)، این چهار تن را که عبارتند از: «شبل محسن عبید الزیدی، یوسف هاشم، عدنان حسین کوثرانی و محمد عبدالهادی فرحات» را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

  سگال ماندلکر مدیرکل امور تروریسم وزارت خزانه‌داری آمریکا در این باره گفت: «حزب‌الله نماینده تروریست نظام ایران است و تلاش می‌کند ضمن تضعيف حاکمیت در عراق، ثبات در منطقه خاورمیانه را بر هم بزند. ما پیمانکاران تروریسم همچون الزیدی را تحت تعقیب قرار می‌دهیم. او اقدام به قاچاق نفت ایران، جمع‌آوری پول برای حزب‌الله و اعزام جنگجو به سوریه کرده است».

  همچنین وزارت امور خارجه آمریکا، جواد نصرالله، فرزند حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان و را به فهرست تروریستی خود افزود. و او را «تروریست جهانی» توصیف کرد. وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا، پسر نصر الله را که یکی از فرماندهان عالی‌رتبه حزب پدرش است، «تروریست جهانی» توصیف کرد.

  براساس تحریم‎‌های جدید همه دارایی‌های پسر نصرالله مصادره شده و معامله با او ممنوع می‌شود. وزارت امور خارجه او را رهبر آینده‌دار حزب‌الله دانست.

  از سویی ایالات متحده آمریکا، پنج میلیون دلار برای کسانی در نظر گرفت که اطلاعاتی درباره خلیل یوسف و هیثم علی طباطیایی از فرماندهان شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان، تعیین کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران