فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • توقف موقت عملیات ارتش یمن در الحدیده

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  عملیات نیروهای ارتش و مقاومت مردمی یمن چهارشنبه 14 نوامبر به طور موقت تا متوقف شد تا به آژانس‌های بشر دوستانه اجازه خارج کردن نیروهای خود داده شود و همچنین برخی زخمی‌ها از منطقه منتقل شده و ضمن باز کردن کریدورهای انسانی، به ساکنانی که قصد خروج از شهر دارند، فرصت این اقدام داده شوند.

  به گزارش العربیه، یک منبع نظامی ضمن بیان این خبر، تاکید کرد که عملیات از سر گرفته خواهد شد و تا آزادی شهر و بندر استراتژیک الحدیده و ساحل غرب یمن به طور کامل از تصرف حوثی‌ها، ادامه خواهد یافت.

  پیش از این نیروهای ارتش یمن موفق به تامین امنیت برخی از ساختمان‌های دولتی و تجاری و همچنین شرکت‌ها در محله الربصه و محله‌های مجاور در جنوب غرب الحدیده شده بودند.

  گردان‌های غول‌پیکران، کنترل خود بر ورودی‌های جنوبی و شرقی شهر را مستحکم کردند. همچنین موفق شدند برخی از موسسه‌های آموزشی و دولتی و نیز شماری از شرکت‌ها از جمله شرکت العلیمی و سردخانه‌های شرکت الحمادی را پس از خارج کردن از تصرف شبه‌نظامیان، پاکسازی کنند.

  از سویی شبه‌نظامیان تلفات سنگینی متحمل شدند. ده‌ها تن از تک‌تیراندازهای حوثی‌ها که بر بالای بام ساختمان‌ها و پشت تابلوهای تبلیغاتی در خیابان‌ها مستقر شده بودند، کشته شدند.

  هم‌زمان نیرو و تجهیزات کمکی از نیروهای ائتلاف و ارتش یمن به الحدیده رسید تا به نیروهای موجود برای تکمیل آزاد سازی شهر و بندرش از تصرف شبه‌نظامیان، یاری رسانند.

  منابع نظامی در الحدیده دوشنبه اعلام کرده بودند که فیصل ابو الحسین فرمانده یکی از گردان‌های حوثی‌ها در الحدیده به همراه نیروهایش، به اسارت نیروهای ارتش در آمدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران