فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اسرائیل با نقض «آتش‌بس غزه» یک ماهی‌گیر فلسطینی را کشت

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  در نخستین نقض آتش بس میان گروه‌های فلسطینی و اسرائیل، بعد از ظهر چهارشنبه 14 نوامبر، یک ماهی‌گیر فلسطینی به ضرب گلوله ارتش اسرائیل در دریای غزه کشته شد.

  پیش از این آویگدور لیبرمن وزیر دفاع اسرائیل، ضمن اعلام مخالفت با آتش بس در غزه و پس از اختلاف‌های شدید با دولت بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل، از سمت خود استعفا داد و خواستار تعیین زمانی برای انتخابات پیش از موعد شد.

  تصمیم برای آتش‌بس، انتقادهای گسترده‌ای در دولت بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل برانگیخت. بسیاری از اسرائیلی‌هایی که در شهرک‌های نزدیک نوار غزه ساکن هستند هم به این تصمیم اعتراض کردند. آن‌ها بعد از ظهر سه‌شنبه و صبح چهارشنبه با راه اندازی تظاهراتی، خواستار ادامه حملات اسرائیل به مواضع حماس در غزه شدند.

  تظاهر کنندگان همچنین خواستار استعفای نتانیاهو، لیبرمن و نفتالی پینت رئیس خانه یهودیان شدند.

  گروه‌های فلسطینی در نوار غزه شامگاه سه‌شنبه، آتش‌بس با اسرائیل را با میانجی‌گری مصر اعلام کردند.

  گروه‌های فلسطینی از جمله حماس بیانیه‌ای مشترک صادر کردند که در آن آمده است: «تلاش‌های مصری به تثبیت آتش‌بس میان مقاومت و دشمن صهیونیستی انجامید. مقاومت تا زمانی که دشمن صهیونیستی به آتش‌بس پایبند باشد، به آن متعهد خواهد بود».

  طی 24 ساعت تشدید تنش میان اسرائیل و گروه‌های فلسطینی که با حملات هوایی اسرائیل به ساختمان‌ها و مواضعی در غزه همراه شد، دستکم 7 فلسطینی کشته شدند.

  تبلیغات