فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ارتش یمن طی 3 روز 2000 مین در استان حجه خنثی کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  با هر پیشروی ارتش یمن، تیم‌های مهندسی متخصص در ارتش، تلاش بزرگی برای مین روبی در مناطق به کنترل در آمده می‌کنند، زیرا یکی از سیاست‌های حوثی‌ها، مین گذاری‌های گسترده در مناطق تحت تصرف‌شان است، مساله‌ای که جان غیر نظامیان را در معرض خطر قرار می‌دهد.

  ارتش یمن تنها طی 3 روز، بیش از 2 هزار مین در بخش حیران خنثی کرد. این مین‌ها پس از پیشروی نیروهای ارتش در منطقه نظامی پنجم در استان حجه کار گذاشته شد.

  شایان ذکر است که از آغاز عملیات «طوفان قاطعیت» و پس از آن «بازگشت امید» تیم‌های مهندسی در ارتش یمن، موفق به خنثی سازی صدها هزار مین شدند که از این میان، 20 هزار مین تنها در حجه کار گذاشته شده بود. گزارش‌ها حکایت از آن دارد که حوثی‌ها، حدود یک میلیون مین در مناطق تحت تصرف خود در استان‌های مختلف کار گذاشتند.

  در هر جبهه‌ای که حوثی‌ها احساس کنند در حال شکست هستند، اقدام به مین روبی گسترده به منظور جلوگیری از پیشروی ارتش می‌کنند. اما همین مین‌ها، جان غیر نظامیان را در معرض خطر قرار می‌دهد.

  در تحولات میدانی ده‌ها تن از شبه‌نظامیان حوثی از جمله شماری از فرماندهان میدانی، دوشنبه 12 نوامبر در درگیری با نیروهای ارتش یمن در جبهه دمت واقع در جنوب این کشور کشته و زخمی شدند.

  به گزارش مرکز اطلاع رسانی نیروهای مسلح یمن، در این درگیری‌ها، دستکم 10 شبه‌نظامی نیز به اسارت نیروهای ارتش درآمدند.

  جبهه دمت آخرین محل حضور شبه‌نظامیان حوثی در استان الضالع در جنوب یمن به شمار می‌آید.

  بنا بر اعلام مرکز اطلاع رسانی نیروهای مسلح یمن، این درگیری‌ها پس از آن آغاز شد که شبه‌نظامیان حوثی، برای یورش به روستای الحقب و کوه‌های مشرف بر آن اقدام کردند.

  این گزارش می‌افزاید که جنازه‌های ده‌ها تن از شبه‌نظامیان در اطراف شمالی روستای حقب واقع در ورودی شهر دمت، هم‌چنان بر روی زمین هستند.

  بنا بر این گزارش: «10 تن از شبه‌نظامیان که قصد نفوذ به مواضع ارتش را در این منطقه داشتند، به اسارت در آمدند».

  در همین حال منابع نظامی اعلام کردند که هشام الغربانی فرمانده شبه‌نظامیان حوثی در جبهه دمت، در این درگیری‌ها کشته شد. عبدالواحد عبدالله یکی دیگر از فرماندهان شبه‌نظامیان هم در میان اسرا است.

  نیروهای ارتش یمن با پشتیبانی ائتلاف عربی از چند روز پیش، نبرهای شدیدی علیه شبه‌نظامیان حوثی در بخش دمت آغاز کرده و موفق به آزاد سازی شماری از مناطق و مواضع از تصرف شبه‌نظامیان شدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران