.
.
.

سعودی.. اعدام یک داعشی که پسرعموی‌ خود را روبروی دوربین کشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت کشور سعودی سه‌شنبه 13 نوامبر، حکم اعدام سعد العنزی، داعشی که ماجرایش پس از آن‌که ویدیویی از قتل پسر عموی خود را منتشر کرد مشهور شد، اعدام کرد.

بنا بر بیانیه‌ای که وزارت کشور سعودی در این باره منتشر کرده، این فرد، با «گروه تروریستی داعش» بیعت کرده و دست به تعدادی از «جرایم تروریستی» زده است. یکی از این اقدام‌ها، کشاندن پسر عموی خود به یک منطقه صحرایی و قتل او بود.

او همچنین اعتراف کرد که یک شهروند و یک نیروی امنیتی دیگر سعودی را کشته و همچنین در قتل یک نیروی امنیتی هم مشارکت کرده است.

بنا بر این بیانیه، نیروهای امنیتی سعودی طی عملیاتی، سعد العنزی را دستگیر کرده و پس از انجام تحقیقات لازم در ماجرا و توجیه اتهام به او در اقدام‌های یاد شده، پرونده او را در اختیار دادگاه جزایی قرار داد.

این بیانیه افزود که به این داعشی اتهام «محاربه و فساد فی الارض» تفهیم شد و پس از ثبوت اتهام‌ها، حکم اعدام در حق او صادر شد.

این حکم در دادگاه استیناف و دادگاه عالی تایید و فرمان ملوکانه برای اجرای حکم صادر شد.

در دادگاه، سعد عیاش العنزی اعتراف کرد که 3 تن از نیروهای امنیتی را با مشارکت برادرش کشته است. او تایید کرد که از راه پی‌گیری حساب‌های کاربری تندروها در شبکه‌های اجتماعی، تحت تاثیر داعش قرار گرفت.

او دلیل قتل پسر عموی خود را، پیوستنش به نیروی نظامی عنوان کرد. او گفت: «او را کشتم چون نظامی بود.. از نظر پایگاه‌های تحریک کننده، نظامیان ضد دین هستند».

او همچنین اعتراف کرد که پیش از این اقدام‌ها، به همراه برادرش در غاری که پسر عموی‌یشان را کشتند، آموزش اسلحه دیده‌اند. شایان ذکر است که برادر این داعشی کشته شده است.