.
.
.

تماس‌های بین‌المللی محمود عباس برای توقف حملات اسرائیل به نوار غزه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمود عباس رئیس دولت فلسطین، تماس‌های منطقه‌ای و بین‌المللی گسترده‌ای برای توقف حملات اسرائیل به نوار غزه آغاز کرد.

به گزارش رسانه‌ها، عباس خواستار دخالت فوری جامعه جهانی برای جلوگیری از تشدید ویرانی و بی‌ثباتی در منطقه شد.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد هم از همه طرف‌ها خواست خویستندار باشند.

در همین راستا مسئولان مصری در تماس با طرف‌های اسرائیلی و فلسطینی، از آن‌ها خواستند ضمن متوقف کردن تنش، به اجرای توافق آتش‌بس باز گردند.

نیکولای میلادینوف هماهنگ کننده روند صلح سازمان ملل متحد در خاورمیانه هم اعلام کرد که سازمان ملل متحد از نزدیک با مصر و تمام طرف‌های ذیر ربط «برای جلوگیری از قرار گرفتن غزه در لبه پرتگاه» همکاری خواهد کرد.

او با انتشار توئیتی در شبکه اجتماعی توئیتر، تنش روی داده در 24 ساعت گذشته را «خطرناک و ماجراجویانه» توصیف کرد. او همچنین خواستار توقف شلیک راکت از غزه به سمت شهرک‌های اسرائیلی شد.

میلادینوف در ادامه با تاکید بر ضرورت خویشتنداری از سوی همگان، تاکید کرد تمام تلاش خود را برای جلوگیری از ادامه خشونت‌ها به کار خواهد برد.

بامداد سه‌شنبه 13 نوامبر، اسرائیل حملات هوایی خود را به مناطق مختلف نوار غزه از سر گرفت؛ حملاتی که پس از اعلام کشته شدن دو اسرائیلی در پی اصابت یک راکت شلیک شده از غزه به ساختمانی در شهرک عسقلان صورت گرفت.

گروه‌های مسلح فلسطینی نیز، شهر اسرائیلی اشکول را هدف حملات راکتی قرار دادند. ده‌ها راکت و همپاره هم از غزه به سمت شهرک‌های سدیروت و عسقلان شلیک شد.

این در حالی است که شامگاه دوشنبه سه فلسطینی در بمباران هوایی غزه توسط اسرائیل کشته شدند. هشت ساختمان نیز به طور کامل منهدم شد. یکی از ساختمان‌ها، مرکز امنیتی مشهور به «هتل الامل» به علاوه ساختمان شبکه ماهواره‌ای الاقصی وابسته به گروه حماس بود.