.
.
.

کشته شدن 7 فلسطینی در عملیات شبانه اسرائیل در غزه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه فلسطینی حماس اعلام کرد که نیروهای اسرائیلی شامگاه یکشنبه و بامداد دوشنبه 11 و 12 نوامبر، هفت فلسطینی را در حملات هوایی و عملیاتی نفوذی که یکی از فرماندهانش را هدف قرار می‌داد، کشتند.

ارتش اسرائیل هم اعلام کرد که یکی از نیروهایش در این عملیات کشته شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد که حادثه پس از آن آغاز شد که مهاجمانی سوار بر یک خودرو، به سمت مجموعه‌ای از نیروهایش آتش گشودند. این رویداد به کشته شدن یکی از فرماندهان حماس انجامید.

این بیانیه افزوده که نیروهای حماس، اقدام به تعقیب خودروی مهامان کرد که به سمت مرزها با اسرائیل بازگشت.

در همین حال خبرنگار العربیه گزارش داد که واحدی کوچک از نیروهای ویژه اسرائیلی برای ربودن یکی از کادرهای حماس، وارد نوار غزه شد.

این عملیات اسرائیلی که با حملات هوایی همراه بود، واکنش حماس را هم در پی داشت که اقدام به پرتاب راکت به شهرک‌های اسرائیلی مجاور کرد.

ارتش اسرائیل به کشته شدن یکی از افسران و زخمی شدن یکی از دیگر از نیروهایش در این عملیات، اذعان کرد.

از سویی وزارت بهداشت در نوار عزه، از کشته شدن 7 فلسطینی در منطقه خان یونس خبر داد که دو تن از آن‌ها از فرماندهان گردان‌های القسام بازوی نظامی گروه حماس هستند.

این رویداد باعث شد که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل، سفر خود به پاریس پایتخت فرانسه را به پایان برساند و برای پی‌گیری اوضاع، به تل‌آویو باز گردند. او برای حضور در مراسم صدمین سالگرد توفاق آتش‌بسی که به جنگ جهانی اول پایان داد، به شماری دیگر از رهبران جهان در پاریس پیوسته بود.

اسرائیل همچنین مدارس و موسسه‌ها را د در شهرک‌های نزدیک به نوار غزه، تعطیل اعلام کرد.

شایان ذکر است که نتانیاهو یکشنبه متعهد به بازگرداندن آرامش به مرزهای میان غزه و اسرائیل شده بود.