.
.
.

الحدیده.. ارتش یمن وارد یکی از محله‌های جنوب غرب الحدیده شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای ارتش یمن با پشتیبانی ائتلاف عربی، در نبردی شدید با شبه‌نظامیان حوثی در محوطه و ورودی‌های شهر الحدیده به سر می‌برند. آن‌ها در تلاشند در حلقه محاصره را بر گرد شبه‌نظامیان از همه سو تنگ‌تر کنند.

به گزارش العربیه، ارتش یمن پیشروی جدیدی در شهر الحدیده حاصل کرد. ارتش توانست به محله الربصه در جنوب غرب الحدیده یورش ببرد.

منابع میدانی می‌گویند که نیروهای ارتش موفق شدند مدرسه النجاح و شماری دیگر از ساختمان‌های اطرافش را به کنترل خود در آورند.

نیروهای ارتش و مقاومت مردمی همچنین منزل علی عبدالله صالح رئیس‌جمهوری پیشین یمن در الحدیده را پس از سلسله نبردهای سنگین با شبه‌نظامیان و وارد کردن تلفات سنگین به آن‌ها، به کنترل خود درآوردند.

نیروهای پشتیبانی شده از سوی ائتلاف همچنین به سمت بیمارستان الثوره واقع در ورودی خیابان الخمسین به منظور باز پس گیری کنترل آن به حرکت در آمدند.

منابع میدانی گفتند که ارتش ملی به خیابان صنعا در الحدیده رسید و پیشروی بزرگی را در طرف شمال شرقی و جنوب شهر حاصل کرد. ارتش هم‌اکنون به منظور تکمیل محاصره شبه‌نظامیان در الحدیده، در ورودی استراتژیک الشام حضور دارند. نیروهای ارتش به دنبال آن هستند تا بندر نزدیک به این نقطه را به کننرل خود درآورند.

نیروهای واحد ویژه وابسته به نیروهای مشترک، به ساختمان عبدالنبی واقع در شمال شرق الحدیده یورش بردند. این حمله ناگهانی به کشته شدن اکثر شبه‌نظامیان حاضر در این ساختمان و دستگیری ما بقی آن‌ها انجامید. این بلندترین ساختمان در الحدیده به شمار می‌آید. بسیاری از شبه‌نظامیان به منظور جلوگیری از پیشروی نیروهای ارتش، در این ساختمان مستقر شده‌اند.

هم‌زمان با بمباران مناطق محل تجمع حوثی‌ها در اماکن مختلفی از شهر الحدیده، تلاش‌های شبه‌نظامیان برای انتقال نیرو و تجهزات کمکی از محور شمال شرقی شهر، در هم شکسته شد.