.
.
.

کشته شدن 22 تن از مخالفان سوری در حمله نیروهای اسد به منطقه کاهش تنش در ادلب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه، روز جمعه اعلام کرد که در حمله نیروهای رژیم اسد به منطقه‌ای در اطراف حماه در استان ادلب که از مناطق تحت کنترل نیروهای مخالفان است، دست کم 22 تن از مخالفان کشته شدند.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه، منطقه ای که نیروهای اسد به آن حمله کردند از مناطق "کاهش تنش" است که طبق توافق سپتامبر میان روسیه و ترکیه این مناطق از سلاح سنگین خالی شده است.

رامی عبدالرحمن رئیس دیدبان حقوق بشر سوریه به خبرگزاری فرانسه گفت، این تعداد قربانبان بزرگترین تلفات در منطقه «خالی از تنش» از زمان اعلام این توافق آتش‌بس بین مخالفان و نیروهای اسد یعنی از سبتامبر سال جاری به شمار می رود».

عبدالرحمن افزود:«شب گذشته پس از حمله نیروهای اسد به یکی از مواضع متعلق به "جیش العزه" که یکی از جناح مخالفان است، درگیری‌های خشونت باری اللطامنه صورت گرفت».

برخی گزارش‌ها از ادامه حملات رژیم اسد و حامیانش به مناطق کاهش تنش در ادلب سوریه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ، نیروهای اسد و شبه نظامیان مورد حمایت ایران علی رغم اعلام ادلب به عنوان منطقه کاهش تنش، به حملات توپخانه‌ای به این منطقه ادامه می‌دهند.

به گزارش این خبرگزاری، مناطق معرة النعمان، جرجناز و دو روستا در جنوب ادلب از جمله مناطقی هستند که هدف حملات نیروهای اسد و حامیانش قرار گرفته‌اند.

این حملات در حالی صورت گرفته است که ادلب براساس "توافق‌نامه سوچی" تاریخ 17 سپتامبر 2018 ، جزو مناطق کاهش تنش به شمار می‌رود.

نیروهای اسد و حامیان آن علی‌رغم این توافق‌نامه به حملات توپخانه ای به این منطقه ادامه می‌دهند. مخالفان رژیم روز دهم اکتبر امسال سلاح‌های سنگین خود را در مناطق مشخص شده بر اساس توافق‌نامه سوچی تحویل دادند.