.
.
.

یمن... عملیاتی جدید برای به کنترل درآوردن باقیمانده شهر الحدیده آغاز شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای ائتلاف مدافع دولت قانونی و واحدهایی از ارتش یمن عملیات نظامی جدیدی را با هدف به کنترل درآوردن بقیه شهر الحدیده آغاز کردند.

یک فرمانده نظامی در تیپ‌های «العمالقه» گفت که عملیات نظامی آغاز شده و پیشرفت نیروهای ارتش ملی در جهت شمال و غرب شهر الحدیده با برخودری از پشتیبانی نیروهای ائتلاف ادامه دارد.

فرماندهان نظامی می‌گویند که این عملیات برای حوثی‌ها غافلگیرکننده و غیرمنتظره بود، آن هم در شرایطی که شهر الحدیده شاهد نبردی سنگین و پیشروی گسترده نیروهای ارتش ملی است.

منابعی دیگر گزارش دادند که درگیری‌هایی در ورودی شرقی شهر، در پشت منطقه سیتی مکس، در خیابان 50 و تقاطع خیابان «الحلقه» در نزدیکی بخش شرقی شهرک 7 جولای رخ داده است.

در همین حال، درگیری‌ها در شمال شهر الحدیده به سوی شهر صالح و جنوب غربی فرودگاه در نزدیکی دانشگاه الحدیده گسترش یافت.

در همین راستا نیروهای نظامی ویژه جنگ‌های خیابانی در نبردهای خیابان 50 و خیابان صنعا شرکت کردند، این نیروها پیشتر به تجهیزات نظامی و سلاح ویژه مجهز شدند و پس از آن گردان‌های متخصص جنگ‌های خیابانی به منظور کنترل مرکز شهر الحدیده و مقابله با حوثی‌ها و تعقیب تک‌تیراندازان وارد نبرد شدند.

فرماندهان نظامی تأیید کردند که شهر الحدیده در محاصره قرار گرفته و حلقه محاصره بر شبه‌نظامیان تنگ‌تر می‌شود، حوثی‌ها در مقابل اقدام به تخریب جاده‌ها، حفر سنگر و تبدیل خانه‌ها به پایگاه و خاکریز می‌کنند.