.
.
.

مصر ادعای برخی رسانه‌ها درباره واردات نفت خام از ایران را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دولت مصر جمعه 9 نوامبر ادعاهای مطرح شده از سوی بعضی از رسانه‌ها مبنی بر تصمیم وزارت نفت این کشور برای واردات نفط خام یا هر گونه فرآورده‌های نفتی از ایران را تکذیب کرد.

به گزارش العربیه مرکز رسانه‌ای شورای وزیران مصر در گزارشی تاکید کرد مصر هیچگونه همکاری با ایران برای واردات نفت خام یا مشتقات آن ندارد.

وزارت نفت مصر نیز در واکنش به گزارش مرکز رسانه‌ای شورای وزیران این کشور توضیح داد:«مصر هیچگونه نفت خام از ایران وارد نکرده است و تنها مقادیری روغن خام و دیگر فرآورده‌های نفتی را به منظور پوشش احتیاج‌های بازار داخلی نفت خام و درچارچوب موافقتنامه‌های تجاری از کویت، عراق و سعودی وارد شده است.

پس از خروج آمریکا از توافق بین المللی هسته‌ای با ایران در 8 ماه مه گذشته دور دوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران از دوشنبه 5 نوامبر وارد فاز اجرایی شد و به طور مشخص بخش انرژی ایران هدف قرار داد.

ایالات متحده آمریکا 6 ماه پس از خروج از توافق هسته‌ای 2015 ، طی فرمانی از سوی دونالد ترامپ، رییس جمهوری این کشور شدیدترین تحریم‌های خود علیه ایران را مجددا از روز دوشنبه آغاز کرد.

دور اول تحریم‌های آمریکا در 6 اوت گذشته به مورد اجرا گذاشته شده بود. این تحریم‌ها که با عنوان دردناکترین تحریم‌ها علیه اقتصاد ایران در نظر گرفته شده بود قراردادهای نفتی با شرکت‌های ملی نفت، مبادله تجاری نفت، شرکت ملی انتقال نفت و نیز شرکت فرآورده‌های نفتی ایران و شرکت‌های پتروشیمی این کشور را شامل می‌شود.