.
.
.

آمریکا گنجاندن نام شبه‌نظامیان حوثی در فهرست گروه‌های تروریستی را بررسی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع مطلع در آمریکا روز جمعه 9 اکتبر 2018 گزارش دادند که واشینگتن تصمیم دارد، شبه نظامیان حوثی به عنوان یک گروه تروریستی معرفی و نام آنها را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دهد.

به گزارش روزنامه «واشنگتن پست» اقدام ایالات متحده آمریکا در چارچوب سیاست جدید آمریکا و اتخاذ مواضع سخت و قاطع این کشور در قبال گروه‌ها و شبه نظامیان تروریستی وابسته به ایران در سراسر خاورمیانه برداشته شده است.

این گام ایالات متحده آمریکا با هدف انزوای بیشتر شبه‌نظامیان حوثی‌ برای مجبور کردن آنها به قبول پروسه صلح در یمن برداشته شده است.

به گفته این روزنامه برخی از مقامات آمریکا از این نگرانند که عملی کردن این تصمیم آمریکا ممکن است که مناطق تحت کنترل شبه نظامیان حوثی‌ را با بحران انسانی مواجه سازد.

مقامات بلند‌پایه آمریکایی که نخواستند نامشان فاش شود به روزنامه واشینگتن پست، گفته‌اند که دولت ترامپ به مجموعه‌ای از اقدامات برای مجازات حوثی‌ها دست زده اما این اقدامات هنوز به تصویب نرسیده است.

طبق این گزارش ایالات متحده برای کوتاه کردن دست ایران از منطقه تصمیم دارد تمام شبه نظامیان وابسته به تهران در منطقه خاورمیانه را به هر نحوی مجازات کند.