.
.
.

گذرنامه امارات گامی دیگر در مسیر قرار گرفتن در رده نخست معتبرترین گذرنامه‌های جهان برداشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی توافق میان امارات متحده عربی و کوبا برای ورود بدون رواید شهرونان اماراتی به کوبا، گذرنامه امارات در رده سوم معتبرترین گذرنامه‌های جهان قرار گرفت و شهروندان این کشور می‌توانند به 163 کشور دنیا سفر کنند.

براساس سایت شاخص جهان «پاسپورت ایندکس» شهروندان امارات برای ورود به کوبا، باید درخواست ویزای الکترونیکی کنند. کوبا متعهد شده با این درخواست‌ها طی 24 ساعت موافقت کند و به شهروندان اماراتی ویزای توریستی یک ماهه بدهد. بدین ترتیب، گذرنامه امارات که پیش از این در رده چهارم جهان ایستاده بود، یک پله صعود کرده و در رده سوم قرار گرفت.

گذرنامه امارات در این رده در کنار گذرنامه‌های کشورهای مجارستان، جمهوری چک بلژیک، اتریش، ژاپن، یونان، پرتغال، سوئیس، بریتانیا، ایرلند و کانادا قرار گرفت.

«پاسپورت ایندکس» همچنین اعلام کرد گذرنامه امارات متحده عربی که سریع‌ترین روند رشد را در سال‌های گذشته داشته، در پایان ماه نوامبر 2018 با اجرایی شدن توافقات دولت‌های امارات، روسیه و کنگو به شهروندان این کشور امکان سفر به 164 کشور بدون ویزا یا ویزای فرودگاهی را خواهد داد و به این ترتیب در رده دوم فهرست معتبرترین گذرنامه‌های جهان جای خواهد گرفت.

گذرنامه امارات در رده دوم در کنار گذرنامه‌ کشورهای ایالات متحده آمریکا، دانمارک، سوئد، فرانسه، ایتالیا، هلند، اسپانیا، نروژ، آفریقای جنوبی و لوکزامبورگ قرار خواهد گرفت.

اماراتی‌ها می‌کوشند با کسب موافقت دو کشور دیگر برای ورود بدون روادید، تعداد کشورهایی که دارندگان گذرنامه اماراتی می‌توانند به آن سفر کنند را به عدد 165 رسانده و در کنار آلمان و سنگاپور در صدر فهرست معتبرترین گذرنامه‌های جهان قرار گیرند.