.
.
.

ورودی الحدیده زیر آتش نیروهای ارتش یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای تیپ غول‌پیکران ارتش یمن پنجشنبه 8 نوامبر موفق شدند ورودی شهر الحدیده را زیر آتش خود بگیرند.

این دستاورد پس از آن حاصل شد که نیروهای ارتش چهارشنبه موفق شدند با پشتیبانی هوایی جنگنده‌های ائتلاف عربی، آسیاب‌های دریای سرخ، خیابان صنعا و میدان یمن موبایل را به کنترل خود در آوردند.

این درگیری‌ها به وارد آمدن تلفات بزرگی در صفوف حوثی‌ها انجامید.

در این درگیری‌ها محمد عبدالله حمید آل السقال و ولید حسن علی الوظاف از فرماندهان شبه‌نظامیان حوثی، کشته شدند. نیروهای ارتش همچنین ابوحسین الحاکم یکی دیگر از فرماندهان شبه‌نظامیان را در الحدیده به اسارت گرفتند.

برخی منابع نظامی می‌گویند که محمد عبدالله السقال به همراه شماری از شبه‌‌نظامیان در درگیری‌های جبهه حرض در شمال غرب استان حجه به دست نیروهای ارتش کشته شد. همچنین ولید حسن الوظاف به همراه تعدادی از نیروهای تحت امرش در حملات جنگنده‌های ائتلاف عربی در الحدیده کشته شد.

در همین حال دولت یمن نسبت به آن‌چه «طرح‌های تروریستی» حوثی‌ها در الحدیده نامید، هشدار داد.

راجح بادی سخنگوی دولت یمن در این باره گفت: «شبه‌نظامیان اجرای طرح‌هایی تروریستی را در نتیجه تلفات بزرگی که متحمل شدند آغاز کردند. این طرح‌ها شامل بمب‌گذاری ساختمان‌های دولتی و همچنین مراکز عمومی از جمله بندر الحدیده هستند. اهداف تروریستی هم برای هدف قرار دادن دریانوردی بین‌المللی در تنگه باب المندب و جنوب دریای سرخ وجود دارند. همچنین برنامه‌ای برای منفجر کردن مخزن شناور صافر واقع در راس عیسی وجود دارد. این مخزن حاوی حدود یک میلیون بشکه نفت خام است. چنین اقدامی می‌تواند منجر به فاجعه‌ای زیست محیطی و اقتصادی برای یمن و کشورهای منطقه شود».