.
.
.

ادامه پیشروی ارتش یمن برای قطع خطوط امداد حوثی‌ها در الحدیده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش یمن چهارشنبه 7 نوامبر، با پاکسازی محله‌های جنوب و شرق الحدیده، پیشروی خود را به سمت محله 7 ژوئیه آغاز کرد؛ عملیاتی که به منظور تکمیل حلقه محاصره و بستن راه‌های امداد رسانی شبه‌نظامیان در محله‌های داخلی شهر در جریان است.

هم‌زمان هواپیماهای نظامی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، مواضع شبه‌نظامیان را در شمال شهر بمباران کردند. این سلسله حملات به منظور فراهم کردن زمنیه پیشروی ارتش به سمت جاده‌های ارتباطی الحدیده با استان‌های المحویت و حجه صورت می‌گیرد.

از سویی نیروهای ارتش یمن با پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، کنترل تعدادی از مواضع و پایگاه‌های بیشتری را در الحدیده به دست آوردند.

به گزارش العربیه، یک منبع نظامی شامگاه سه‌شنبه 6 نوامبر گفت که نیروهای ارتش یمن، با پاکسازی میدان المطاحن و مواضع نزدیک به آن، حمله بزرگی را آغاز کرده که طی آن موفق شدند «آسیاب‌های دریای سرخ» و بخش‌های وابسته به آن را به طور کامل کنترل کنند.

در نتیجه درگیری‌های شدید در الحدیده، دستکم 23 تن از شبه‌نظامیان حوثی کشته شدند. این درگیری‌ها در محله‌های شمال شرقی و جنوبی شهر در جریان است.

در همین حال 14 تن از شبه‌نظامیان حوثی از جمله مجموعه‌ای از تک تیراندازها تسلیم شدند. ده‌ها تن از فرماندهان و جنگجویان حوثی هم شهر الحدیده را به سمت صنعا و حجه ترک کردند.

نیروهای ارتش یمن در خیابان الخمسین به سمت بندر الحدیده پیشروی بیشتری داشتند و هم‌اکنون به 4 کیلومتری این بندر استراتژیک رسیدند.

نیروهای تیپ غول‌پیکران هم یکی از پایگاه‌‌های شبه‌نظامیان در نزدیکی شهر را با موشک حرارتی هدف قرار دادند و دستکم 4 تن از آن‌ها را کشتند.