.
.
.

السیسی: سعودى كشورى بزرگ است و هيچ‌كس نمى‌تواند به ثبات آن لطمه بزند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جنرال عبدالفتاح السيسى، رييس جمهورى مصر سه‌شنبه 6 نوامبر ضمن اشاره به اين‌كه سعودى كشورى بزرگ است و هیچ‌كسى قادر نيست ثبات آن را برهم بزند تاكيد كرد مصر همواره در دفاع از امنيت و ثبات پادشاهى عربى سعودى در كنار این کشور ايستاده است.

به گزارش العربيه، جنرال السيسى در كنفرانسى خبرى در شرم الشيخ مصر، خطاب به رهبرى پادشاهى عربى سعودى گفت: "ما به رهبرى رشيد و حكيمانه پادشاهى عربى سعودى و در راس آن ملك سلمان بن عبدالعزيز اطمينان خاطر مى‌دهيم كه مصر همواره در كنار سعودى ايستاده و از امنيت و ثبات آن دفاع خواهد كرد.

السيسى در ادامه گفت اگر امنيت خليج به خطر بيافتد يا در معرض تهديد مستقيم قرار گيرد، ملت قبل رهبرى مصر چنین وضعیتی را نخواهد پذيرفت و نيروهاى مسلح مصر براى دفاع از ملت‌هاى خليجى برادر فورا اقدام خواهند كرد.

وى در ادامه گفت مصر همواره در كنار كشورهاى منطقه ايستاده و از برادران خود در كشورهاى خليج در برابر هر چالشى حمایت كرده و در صورت با خطر مواجه شدن امنيت این کشورها يا روبه‌رو شدن با هر تهديدی مستقيم، اقدام خواهد كرد.

رييس‌جمهورى مصر درباره تحريم‌هاى اعمال شده عليه ايران گفت ناامنى بر همگان تأثير مى‌گذارد و در اين باره از كشورهاى ديگر خواست تا به امنيت ملى عربى و به ويژه امنيت كشورهاى خليجى احترام بگذارند.

السيسى در پايان گفت مصر تنها سرگرم تحولات داخلى خود نخواهد بود و در اين راستا ضرورى است تا به منطقه و تحولات آن توجه داشته باشد.