.
.
.

ارتش یمن حلقه محاصره را بر گرد حوثی‌ها در الحدیده تنگ‌تر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرنگار العربیه گزارش داد که سه‌شنبه 6 نوامبر، انفجاری انبار اسلحه و مهات شبه‌نظامیان حوثی‌ را در نزدیکی شهر الحدیده یمن لرزاند.

نیروهای ارتش یمن حلقه محاصره را بر گرد شبه‌نظامیان حوثی در شهر ساحلی الحدیده تنگ‌تر کردند؛ تحولی که پس از محاصره شهر از طرف جنوب، جنوب غرب و شرق روی داد و در حال حاضر حوثی‌ها تنها از شمال شهر با دیگر مناطق ارتباط دارند.

ارتش یمن تاکید کرد که نیروهایش اکنون بر بندر الحدیده مشرف هستند و تنها 5 کیلومتر با آن فاصله دارند. ارتش افزود که ده‌ها تن از شبه‌نظامیان حوثی با زمین گذاشتن سلاح، خود را تسلیم کردند.

با آغاز دور تازه‌از از عملیات فراگیر ارتش و مقاومت ملی یمن، شبه‌نظامیان حوثی مواضع خود را در الحدیده یکی پس از دیگری از دست می‌دهند.

نیروهای دولتی پس از کنترل ورودی شمالی شهر، در خیابان الخمسین به سمت بیمارستان 22 مه پیشروی کردند. با این پیشروی نیروهای شبه‌نظامیان برای سنگر گرفتن در مناطق مسکونی غیر نظامی، به سمت محله‌های وسط شهر گریختند.

این در حالی است که پیش از این تیپ غول‌پیکرهای ارتش یمن، سوله‌ها و آسیاب‌های دریای سرخ را در شرق الحدیده به کنترل خود درآورد.

ارتش یمن و مقاومت مردمی هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس‌جمهوری این کشور موفق شدند الخدیده را از طرف شمال شرقی محاصره کنند. آن‌ها اکنون در تلاشند خود را به جاده الشام مرتبط کننده الحدیده-حجه برسانند و خطوط امدادی حوثی‌ها را در این منطقه قطع کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم