.
.
.

مصاحبه پسران خاشقجی با شبکه CNN

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گفت‌وگوی تلویزیونی صلاح و عبدالله خاشقجی فرزندان جمال خاشقجی روزنامه‌نگار سعودی با شبکه CNN، بازتاب رسانه‌ای گسترده‌ای داشت، به ویژه این‌که آن‌ها توانستند به سیلی از تفسیرها که با مرگ پدرشان در کنسولگری سعودی در استانبول همراه شد، پایان دهند.

صلاح خاشقجی اعتماد خود را به تحقیقات طرف‌های ویژه در سعودی درباره مرگ پدرش، ابراز کرد به ویژه پس از آن‌که ملک سلمان پادشاه سعودی اطمینان داد عاملان قتل این روزنامه‌نگار، به عدالت سپرده خواهند شد. او در پاسخ به این سوال که آیا به پادشاه اعتماد دارد؟ گفت: «آری».

صلاح و عبدالله خاشقجی همچنین با سیاسی شدن پرونده پدرشان از سوی برخی از طرف‌ها که سعی می‌کنند از این ماجرا به سود اهداف خود استفاده کنند، مخالفت کردند. آن‌ها تاکید کردند که پدرشان از مخالفان سعودی نبود، بلکه انسانی معتدل و عاشق کشورش بود، همان‌گونه که اختلافاتی در نظرات داشت، ارزش‌های مشترکی هم با همگان داشت.

صلاح گفت: «بسیاری اکنون می‌آیند و خواستار احقاق حقوق او می‌شوند، اما بدبختانه این افراد از روشی سیاسی استفاده می‌کنند که موافق آن نیستیم».

عبدالله هم گفت که پدرش قصد داشت از آمریکا به ترکیه نقل مکان کند تا نزدیک به خانواده و در تماس با خواهرانش باشد.

او توضیح داد که در دوره گذاشته با افزایش اخبار گمراه کننده و گمانه‌زنی‌های صادره از رسانه‌ها، خانواده به دلیل نبود حقایق روشن در وضعیت استرس قرار گرفتند.

از سویی صلاح گفت که خانواده می‌خواهد پیکر پدرش را در قربستان بقیع در مدینه منوره به خاک بسپارد. او ادامه داد که به زودی به کار خود در یکی از بانک‌های استان جده (غرب سعودی) باز خواهد گشت.

او ناخرسندی خود را از تفسیرها و واکنش‌ها به عکس دست دادنش با شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی، مخفی نکرد. او گفت که «در این عکس چیزی وجود نداشت اما سعی کردند آن را از چند جهت تحلیل کنند، می‌دانم چرا این کار را می‌کنند، تلاش می‌کنند از هیچ اطلاعات به دست آورند».