فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • یمن...قطع جاده اصلی امداد رسانی شبه‌نظامیان حوثی در الحدیده

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ارتش ملی یمن روز یکشنبه 4 نوامبر 2018 اعلام کرد، نیروهای این کشور پس از درگیری‌های شدید با کودتاگران حوثی،شاهراه خیابان«خمسین» در شرق شهر الحدیده را به کنترل درآوردند.

  مرکز رسانه‌ای گردان‌های ویژه «عمالقه» اعلام کرد، نیروهای ویژه این گردان‌ها تا میدان معروف شرکت «یمن مبایل» پیشروی کرده و فاصله میان خیابان «خمسین» و خیابان استراتژیک 16 کیلومتری که شریان اصلی شهر الحدیده به شمار می رود را به کنترل خود درآوردند.

  به گفته این مرکز نیروهای ارتش ملی یمن همچنین از سمت شرقی شهر الحدیده هم در حال پیشروی هستند.

  طبق گزارش مرکز رسانه‌ای ارتش ملی یمن شبه نظامیان حوثی در این درگیری تلفات جانی و مالی زیادی را متحمل شده و تعدادی از آنها به اسارت درآمدند.

  مرکز اطلاع رسانی نیروهای «عمالقه» افزود، این نیروها در بخش جنوبی راههای ورودی به شهر الحدیده نیز با شبه نظامیان حوثی به شدت درگیر شدند.

  طبق این گزارش نیروهای ارتش ملی یمن از چند جبهه شهر و بندر الحدیده را به محاصره خود درآورده‌اند.

  منافع میدانی روز شنبه 3 نوامبر نیز تاکید کردند که نیروهای ارتش ملی به سمت محور جنوبی شهر پیشروی کرده و کنترل دانشگاه الحدیده را در دست گرفتند. طی این پیشروی، خطوط دفاعی شبه‌نظامیان در هم شکسته و به سمت محله‌های مرکزی شهر گریختند.

  در همین حال محور شرقی شهر شاهد درگیری‌های شدیدی است که در آن انواع اسلحه به کار می‌رود. در این محور هم ارتش یمن پیشروی کرده و کنترل پادگان پدافند هوایی را در دست گرفت.

  نیروهای ارتش یمن حملات شدید خود را به پایگاه گارد ریاست جمهوری واقع در شمال شرق منطقه کیلو 16 که در تصرف حوثی‌ها قرار دارد، آغاز کردند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران