.
.
.

ارتش یمن کنترل دانشگاه و پادگان پدافند هوایی الحدیده را در دست گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

برای دومین روز پیاپی، نبردها میان ارتش یمن و شبه‌نظامیان حوثی در محله‌های جنوبی و شرقی شهر الحدیده واقع در ساحل غربی یمن ادامه یافت.

در این نبردها نیروهای ارتش یمن از پشتیبانی ائتلاف حمایت از دولت قانونی این کشور برخوردار بودند.

به گزارش العربیه، منافع میدانی شنبه 3 نوامبر تاکید کردند که نیروهای ارتش ملی به سمت محور جنوبی شهر پیشروی کرده و کنترل دانشگاه الحدیده را در دست گرفتند. طی این پیشروی، خطوط دفاعی شبه‌نظامیان در هم شکسته و به سمت محله‌های مرکزی شهر گریختند.

در همین حال محور شرقی شهر شاهد درگیری‌های شدیدی است که در آن انواع اسلحه به کار می‌رود. در این محور هم ارتش یمن پیشروی کرده و کنترل پادگان پدافند هوایی را در دست گرفت.

نیروهای ارتش یمن حملات شدید خود را به پایگاه گارد ریاست جمهوری واقع در شمال شرق منطقه کیلو 16 که در تصرف حوثی‌ها قرار دارد، آغاز کردند.

استفاده شبه‌نظامیان از تک‌تیراندازها

از سویی هواپیماهای نظامی ائتلاف عربی طی چند پرواز پوششی، تجمع‌ها و خودروهای زرهی شبه‌نظامیان را در خیابان الخمسین و محله‌های متفرقی در شمال شهر، بمباران کردند تا زمینه را برای پیشروی واحدهای ارتش به سمت شمال شهر الحدیده به منظور محاصره آن هموار کنند.

منابع میدانی می‌گویند که شبه‌نظامیان تکیه بزرگی بر تک‌تیراندازها و خمپاره اندازها دارند که از مرکز شهر الحدیده از آن‌ها بهره می‌برند.

از سویی نیروهای ائتلاف عربی با پرتاب بروشورهایی از صیادان خواستند از جزیره‌های نزدیک به شهر الحدیده دور شده و به سواحل جنوب غربی شهر نزدیک نشوند. آن‌ها همچنین از شهروندان خواستند از مناطق درگیری‌ها دور شوند.