.
.
.

7 کشته و 14 زخمی طی حمله‌ای َ«تروریستی» در شهر المنیا در جنوب مصر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در حمله «تروریستی» روز جمعه دوم نوامبر 2018 به مسافران قبطی دو اتوبوس در استان المنیا واقع در جنوب مصر دست کم 7 تن کشته و 14 تن دیگر زخمی شدند.

«العربیه.نت» به نقل از منابع قبطی در مصر گزارش داد در حمله مسلحانه و تیراندازی افراد ناشناس به دو اتوبوس حامل مسافران قبطی که به سوی کلیسای الانبا صاموئل در استان المنیا در جنوب مصر می‌رفتند، 7 تن کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

این منابع اعلام کردند که افراد مسلح ناشناس به سوی اتوبوس سومی نیز تیراندازی کردند اما راننده این اتوبوس توانست با اقدامی به موقع از تیررس افراد مسلح دور شده و جان‌خود و مسافران را از خطر مرگ نجات دهد.

نیروهای امنیتی مصر در واکنش به این حادثه منطقه را محاصره کرده ضمن اتخاذ تدابیر شدید امنیتی، اقدام به تعقیب عاملان این حادثه کردند.

نیروهای اورژانش و امداد و نجات نیز به سرعت وارد عمل شده و مجروحان حادثه را به بیمارستان‌ها منتقل کردند.

در همین راستا پیتر الهامی، سخنگوی اسقف بزرگ کلیسای مغاغه و العدوه در استان المنیا تاکید کرد که تعداد کشته شدگان این حادثه به 10 تن رسیده است.

وی در ادامه افزود که افراد مسلح ناشناس در حالی که سوار بر یک خودرو بودند به سوی دو اتوبوس که یکی از آنها مسافرانی قبطی را از استان المنیا و دیگری مسافرانی قبطی را از استان سوهاج مصر جابجا می‌کردند، تیراندازی کردند.

از سوی دیگر سرلشکر محمود توفیق، وزیر کشور مصر از تشکیل کمیته‌ای شامل نمایندگانی از بخش‌های امنیت ملی و دادگاه جنایی برای پیگیری و رسیدگی به این حادثه تا روشن شدن کامل جزئیات آن خبر داد.

وزیر کشور مصر ضمن دستور به بستن ورودی و خروجی‌های استان محل حادثه از نیروهای امنیتی و پلیس این کشور خواست تا عاملان حادثه را در تمامی مناطق کوهستانی و دره‌های منتهی به محل کلیسا تحت تعقیب قرار داده و نسبت به دستگیری آنها اقدام کنند.

شایان ذکر است این کلیسای قبطی در ماه مه سال گذشته نیز شاهد حادثه‌ای مشابه بود که در آن 28 تن کشته و دهها تن دیگر مجروح شدند.