.
.
.

چرا این کودکان فرانسوی بدون دست و پا به دنیا می‌آیند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دولت فرانسه اعلام کرد برای یافتن معمای کودکانی که در نقاط مختلف این کشور بدون دست و پا به دنیا می‌آیند، تحقیق خواهد کرد.

این اعلام دولت فرانسه در پی آن مطرح شد که مقامات بهداشت و سلامت این کشور اعلام کردند در دوره زمانی بین سال 2000 تا 2014 میلادی 11 کودک در منطقه «این» در شرق فرانسه به دنیا آمده‌اند که یک یا دو دست یا پا نداشته‌اند.

بین سال 2009 تا 2014 نیز به دنیا آمدن 7 مورد دیگر از این کودکان در نقاط دیگر فرانسه ثبت شد. نتایج تحقیقات اولیه که در ماه اکتبر منتشر شد، نشان داد که به دنیا آمدن 7 مورد از کودکانی که با این سندرم مواجه شده‌اند، طبیعی است و جای نگرانی ندارد.

بنابر اعلام آژانس ملی سلامت عمومی فرانسه، هر ساله 150 کودک مبتلا به این سندرم در سرتاسر کشور به دنیا می‌آیند. این آژانس می‌گوید که دلیل به دنیا آمدن این کودکان بدون عضو، اختلالات ژنتیکی، مصرف برخی داروها مانند تالیدومید و آسیب‌های جسمی دوران بارداری است.

با اینحال آژانس ملی سلامت عمومی فرانسه گفت که احتمال می‌رود دلایل ناشناخته دیگری از جمله عوامل مربوط به محیط زیست در این امر نقش داشته باشند. دولت فرانسه برای یافتن پاسخ این سوال که « چرا این کودکان فرانسوی بدون دست و پا به دنیا می‌آیند؟» تحقیقات علمی گسترده‌ای انجام می‌دهد.