.
.
.

آغاز عملیات گسترده نظامی ارتش یمن و نیروهای ائتلاف در شرق الحدیده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی یمن روز جمعه 2 نوامبر 2018 از آغاز عملیات گسترده نظامی نیروهای ارتش ملی یمن با حمایت نیروهای ائتلاف عربی در شرق الحدیده خبر دادند.

ارتش ملی یمن پیشتر اعلام کرده بود که چنانچه راه‌حل‌های سیاسی با حوثی‌ها کار به جایی نرساند، نیروهای دولت شرعی با کمک ائتلاف عربی برای پاکسازی کامل الحدیده که اکنون به طور کامل محاصره شده است اقدام خواهند کرد.

خبرنگار العربیه در یمن طی گزارش گفت، درگیری‌های شدیدی از با مداد امروز جمعه میان ارتش یمن و شبه نظامیان حوثی در شرق شهر الحدیده آغاز شد. طبق این گزارش در این درگیرها انواع سلاح‌ها سنگین و سبگ بکار گرفته شده است.

به گفته خبرنگار العربیه در یمن، گردان‌های ویژه «العمالقه»با سرعت به سوی منطقه کیلومتر 16 پیشروی کردند. این پیشروی به کشته و زخمی شدن چندین تن از شبه نظامیان حوثی‌ منجر شد.

جنگنده‌های ائتلاف عربی که از دولت قانونی یمن حمایت می‎کنند، روز پنج‌شنبه و جمعه پیش از آغاز عملیات زمینی مواضع و مراکز تجمع شبه نظامیان حوثی در حومه شهر الحدیده را به شدت بمباران کردند.

حملات هوایی جنگنده های ائتلاف عربی بیشتر بر مواضع حوثی‌ها در مناطق جنوبی و راههای ورودی شهر الحدیده متمرکز بود.

این حملات همچنین مواضع و سنگرهای شبه نظامیان حوثی در خیابان کرنیش، جایی که گردان‌های ویژه «العمالقه» در حال پیشروی به سوی آن قسمت است را به شدت بمباران کردند.

نیروهای ارتش ملی یمن با حمایت و پشتیبانی ائتلاف عربی به رهبری پادشاهی سعودی طی روزهای گذشته تجهیزات نظامی بسیار گسترده‌ای برای حمله نهایی و آزادسازی شهر و بندر استراتژیک الحدیده را تدارک دیده است.

شهر و بندر الحدیده تقریبا بیش از یک ماه در محاصره کامل نیروهای ائتلاف عربی و ارتش ملی یمن قرار گرفته است این نیروها تنها یک راه ارتباطی با صنعا برای رفت و آمد غیر نظامیان باقی گذاشته اند.