.
.
.

«سوریه دموکراتیک» در اعتراض به بمباران ترکیه حمله علیه داعش به تعلیق درآوردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای سوریه دموکراتیک شامگاه چهارشنبه 31 اکتبراعلام کردند، در اعتراض به بمباران مواضع‌شان توسط نیروی هوایی ترکیه، عملیات علیه داعش را به طور موقت به حالت تعلیق درمی‌آورند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ارتش ترکیه روز چهارشنبه اعلام کرد که در راستای عملیات «سپر فرات» مواضع نیروهای وابسته به «پ.ک.ک» در شمال سوریه را بمباران کرد.

نیروهای سوریه دمکراتیک اغلب از کردهای سوریه و عرب‌های شمال سوریه متشکل شده‌اند.

این گروه روز چهارشنبه اعلام کردند هماهنگی بین بمباران مواضع‌شان از سوی نیروهای هوایی ترکیه همزمان با حمله داعش را محکوم کردند.

نیروهای سوریه دموکراتیک که از سوی ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش به رهبری آمریکا، حمایت می‌شود، اعلام کردند، عملیات علیه داعش را تا زمانی که ترکیه آنها را بمباران می کند به حالت تعلیق درمی‌آورند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه روز یکشنبه اعلام کرد داعش، تمام نیروهای سوریه دمکراتیک را از پایگاه‌هایشان در شرق سوریه به بیرون رانده است.

نیروهای نظامی کرد که ستون فقرات نیروهای سوریه دموکراتیک (FDS) به شمار می روند از نیروهای کرد و عرب سوری تشکیل شده اند. آنها در دهم سپتامبر سال جاری عملیاتی را علیه داعش در شرق سوریه انجام دادند.

از یکشنبه گذشته تاکنون بیش از 5 نفر از نیروهای سوریه دمکراتیک در گلوله باران ارتش ترکیه در منطقه مرزی کشته شدند.این افراد در نزدیکی منطقه کوبانی و تل‌ابیض کشته شده‌اند.

در شهر قامشلی در مرز با ترکیه، صدها نفر علیه بمباران منطقه از سوی ترکیه دست به اعتراض زدند. معترضان تصاویر عبدالله اوجالان رهبر پ.‌ک. ‌ک را در دست داشتند که از سال 1999 تاکنون زندانی ترکیه است.