.
.
.

ترکیه: عملیات سپر فرات باعث بازگشت 260 هزار سوری به منازلشان شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ژنرال خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه روز پنج شنبه گفت، با آغاز عملیات مرزی «سپر فرات» برای پاکسازی شمال سوریه از گروه‌های تروریستی، در مجموع بیش از 260 هزار سوری به مناطق شمال سوریه بازگشته‌اند.

ژنرال آکار گفت: «عملیات نظامی ارتش ترکیه در شمال سوریه تا پایان یافتن خطر تهدید تروریستی علیه خاک ترکیه ادامه خواهد داشت».
وزیر دفاع ترکیه این سخنان را یک هفته پس از آغاز عملیات نظامی هوایی ارتش این کشور نیروهای حزب کارگری کردستان «پ.ک.ک» بیان شده است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی خلوصی آکار، با تهدید نیروهای کرد نزدیک به «پ.ک.ک»، گفت:«آنها قرار بود از منبج خارج شوند اما شاهد حفر خندق توسط این «گروه تروریستی» مانند آنچه که در عفرین انجام داده بود هستیم» .

وی گفت:«این گروه تروریستی باید بداند که در زمان مناسب در خندق هایی که حفر کرده دفن خواهد شد».

وی افزود: «به دلیل کوتاهی حکومت مرکزی و اداره محلی کرد شمال عراق در مبارزه با گروه تروریستی پ.ک.ک در شمال این کشور، هنوز تهدید تروریسم علیه ترکیه ادامه دارد. عملیات نیروهای ما در خاک عراق تا نابودی تمام تهدیدات تروریسم ادامه خواهد داشت».

وزیر دفاع ترکیه با بیان اینکه با تحویل سامانه‌های اس 400 در سال 2019، کشورمان به توامندی‌های مهمی در زمینه دفاع هوایی دست خواهد یافت، مخاطبان ما باید بدانند که هیچ طرحی بدون مشارکت ترکیه و جمهوی تُرک قبرس شمالی در دریای اژه و مدیترانه موفقیت آمیز نخواهد بود.