.
.
.

اعزام نیروهای سعودی به مصر برای مشارکت در رزمایش نظامی «سپر عرب1»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یگان‌های پیشگام نیروهای مسلح پادشاهی عربی سعودی روز پنج‌شنبه یکم نوامبر برای مشارکت در رزمایش میدانی «سپر عرب1» وارد جمهوری مصر عربی شده و در پایگاه هوایی جناکلیس و فرودگاه پایگاه هوایی برج العرب از طرف تعدادی از افسران عالی‌رتبه نظامی دو کشور برادر سعودی و مصر، مورد استقبال قرار گرفتند.

به گزارش العربیه سرتیپ ستاد عبدالله بن یوسف الجاسر، وابسته نظامی سفارت پادشاهی عربی سعودی توضیح داد که رزمایش نظامی «سپر عرب1» با هدف توسعه و تحکیم روابط همکاری نظامی بین نیروهای مسلح کشورهای عربی برادر شرکت کننده در این رزمایش برگزار می‌شود.

سرتیپ الجاسر در ادامه افزود هدف از این رزمایش نظامی شامل انجام تمرینات نظامی مشترک برای ارتقاء و هماهنگی مفاهیم نظامی بین کشورهای عربی در سایه چالش‌هایی است که منطقه با آن مواجه است و در این راستا علاوه بر آن تبادل مهارت‌ها و تجربیات نظامی در زمینه مبارزه با تروریسم انجام خواهد شد.

از سوی دیگر سرتیپ ستاد عبدالله بن حسین السبیعی، فرمانده نیروهای نظامی سعودی شرکت کننده در این رزمایش گفت رزمایش سپر عرب 1 شامل تمرینات نظامی میدانی مختلط چند ملیتی است که یگان‌هایی از نیروهای زمینی، هوایی، دریایی و دفاع ضد هوایی از کشورهای عربی برادر در آن مشارکت می‌کنند.

سرتیپ السبیعی گفت این رزمایش نظامی مشتمل بر تعدادی از اهداف است که مهمترین آنها هماهنگ‌سازی مفاهیم در زمینه اقدام عربی مشترک است.