فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سعودی 6 میلیارد دلار بدهی‌ کشورهایی با رشد پایین اقتصادی را بخشید

  شورای وزیران سعودی معافیت بدهی کشورهایی با رشد پایین اقتصادی را نشانه جایگاه سعودی برشمرد

  منبع: دبی-العربیه.نت

  شورای وزیران پادشاهی عربی سعودی سه‌شنبه 30 اکتبر ضمن تاکید بر همکاری با سازمان ملل متحد و جامعه جهانی برای تحقق هر آنچه به سود انسانیت باشد و موجب بهبودی امنیت، ثبات و تحقق توسعه شود، اعلام کرد کشورهای فقیر با رشد پایین را که مجموع بدهی‌هایشان به ریاض بالغ بر بیش از 6 میلیارد دلار است، از بازپرداخت این بدهی‌ها معاف کرده است.

  تصمیم روز سه‌شنبه 30 اکتبر 2018 شورای وزیران پادشاهی عربی سعودی مبنی بر معافیت بازپرداخت بدهی‌های کشورهای فقیر و با رشد پایین اقتصادی در راستای عملکرد و احساس مسئولیت سعودی در ایفای نقش انسانی، سیاسی و اقتصادی در جهان است که جایگاه اسلامی و بین‌المللی این کشور آن را ایجاب کرده و در راستای پیشبرد اهداف برنامه چشم‌انداز 2030 برای توسعه پایدار است.

  اقدام سعودی شامل کشورهای فقیر با رشد پایین اقتصادی است که از بازپارداخت بدهی‌هایی که در مجموع بالغ بر 6 میلیارد دلار است معاف شدند.

  پیشرفت سریع اقتصادی

  شورای وزیران سعودی همچنین به فعالیت‌ها و نتایج دومین دوره کنفرانس آینده سرمایه‌گذاری 2018 که از سوی صندوق سرمایه‌گذاری‌های عمومی با مشارکت تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران و مدیران اجرایی شرکت‌ها و تحلیل‌گران اقتصادی از کشورهای مختلف جهان برگزار شده بود، اشاره کرد.

  شورای وزیران در ادامه همچنین به راه‌اندزی اولیه «طرح توسعه صنایع ملی و خدمات لوجستیک» در سعودی اشاره کرد.

  این طرح یکی از بزرگترین طرح‌ها برای تحقق برنامه چشم‌انداز 2030 و اجرایی کردن یادداشت‌ها و موافقت‌نامه‌های مربوط به طرح‌های بزرگ سرمایه‌گذاری در زمینه‌های متعدد به ارزش 60 میلیارد است که نشان‌گر اعتماد به اقتصاد و منعکس کننده قدرت و توانایی‌های اقتصادی و جایگاه برجسته و قوی سعودی در منطقه و جهان است.

  شورای وزیران همچنین جایگاه اقتصادی سعودی را مورد بررسی قرار داد که نتایج مثبت اقدامات اصلاحی دولت و تلاش‌های مبذول شده به منظور رساندن آن به سطح پیشرفته اقتصادهای سایر کشورها را تاکید می‌کند.

  افزایش درآمدهای غیر نفتی

  شورای وزیران همچنین ضمن اشاره به افزایش %48 درآمدهای غیرنفتی تا پایان سه ماه سوم سال جاری در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته و نیز افزایش هزینه‌های دولت به میزان %25 تا پایان سه ماهه سوم سال جاری در مقایسه با مدت مشابه از سال قبل اشاره کرد که به طور فعالی در توسعه و رشد اقتصادی نقش داشته است.

  شورای وزیران سعودی همچنین به وزیر ترابری و رییس شورای سازمان کل هواپیمایی تجاری این کشور اختیار داده شد تا پیش‌نویس‌ موافقت‌نامه‌های دولت پادشاهی عربی سعودی با جمهوری یونان و جمهوری قبرس در زمینه‌های خدمات حمل و نقل هوایی را به امضا رسانده و دو نسخه نهایی امضای شده آن‌ها را برای تکمیل مراحل اداری به مقامات ذیربط ارجاع دهد.

  شورای وزیران سعودی همچنین به رییس سازمان گردشگری و میراث فرهنگی اختیار داد تا با طرف استرالیایی درباره پیش‌نویس یادداشت تفاهمی در زمینه گردشگری میان دو کشور به مذاکره و رایزنی بپردازد و پس از آن نسخه نهایی امضا شده را برای تکمیل مراحل اداری به مقامات ذیربط ارجاع دهد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران