.
.
.

یمن.. پیشروی ارتش در الحدیده و کنترل تعدادی از ارتفاعات در صعده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای ارتش یمن به پیشروی خود در چند جبهه در ساحل غربی ادامه می‌دهند جایی که در درگیری با شبه‌نظامیان حوثی، ده‌ها تن از آن‌ها را کشته و زخمی کردند.

به گزارش العربیه، منابع میدانی شامگاه دوشنبه 29 اکتبر گزارش دادند این نبردها که از پشتیبانی ائتلاف عربی برخوردار بود، به تعدادی از محله‌های واقع در فرودگاه الحدیده و محوطه دانشگاه شهر کشیده شد.

هم‌زمان با این تحولات، نیروهای تیپ غول‌پیکرها، وارد منطقه الکیلو 16 واقع در ورودی شمال شرق الحدیده شده و تلاش‌های حوثی‌ها را برای حمله و پیشروی، در هم شکستند.

در همین حال جنگنده‌های ائتلاف عربی، مواضع حوثی‌ها را در منطقه الکیلو 16 و الکیو 10 واقع در شمال شرق الحدیده بمباران کرده و دستکم 30 تن از شبه‌نظامیان را کشته و ده‌ها تن دیگر را زخمی کردند.

کنترل ارتباعات مهم در جبهه الملاحیط

اما در صعده خاستگاه حوثی‌ها، نیروهای تیپ العروبه ارتش یمن موفق به کنترل ارتفاعات جدید و مهمی در جبهه الملاحیط واقع در مرکز بخش الظاهر در شمال غرب استان مرزی صعده شدند.

این پیشروی پس از درگیری‌های شدید میان نیروهای ارتش و شبه‌نظامیان حوثی در منطقه حاصل شد.

از سویی سرتیپ عبدالکریم السعدی فرمانده تیپ العروبه گفت که نیروهایش با پشتیبانی ائتلاف موفق شدند خطوط امدادی شبه‌نظامیان میان الملاحیط و کوه‌های مران خاستگاه عبدالملک الحوثی رهبر شبه‌نظامیان را قطع کنند.

در همین حال منابع میدانی تاکید کردند که ارتش در درگیری‌های ساعت‌های گذشته موفق به تلاش شبه‌نظامیان برای نفود به موضع ارتش را دفع کرده و برخی از مواضع شبه‌نظامیان را کنترل کند.

شایان ذکر است که نیروهای ارتش از چند ماه پیش، در چند جبهه طی نبردهای بی وقفه موفق به کنترل اکثر مناطق بخش الظاهر و پیش روی به سمت بلندی‌های مران شدند که یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های نظامی شبه‌نظامیان در صعده به شمار می‌آید.