فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کشته شدن 40 حوثی در درگیری‌‌ها و حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف عربی

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  در حملات هوایی یکشنبه 28 اکتبر جنگنده‌های ائتلاف عربی به مواضع و استحکامات شبه نظامیان حوثی و نیز درگیری‌های سنگین ارتش ملی یمن با حوثی‌ها در محورهای کیلومتر 10 و کیلومتر 16 ما بین پایتخت، صنعا و شهر الحدیده، 40 تن از عناصر شبه نظامی حوثی کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

  به گزارش العربیه یک منبع آگاه نظامی وابسته به نیروهای العمالقه از درگیری‌های سنگینی میان این نیروها و شبه نظامیان حوثی در مناطق جنوب شرقی استان الحدیده خبر داد.

  این منبع نظامی توضیح داد نیروهای العمالقه با پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف عربی توانستند ضمن دفع حملات سنگین عناصر شبه نظامی حوثی در کیلومتر 16 وکیلومتر 10 الحدیده تجمعات نیروهای کمکی و استحکامات و مواضع آنه در این محودها را مورد هدف قرار داده و منهدم کنند.

  این منبع در ادامه افزود نیروهای شبه‌نظامی حوثی در این حملات تلاش می‌کردند تا به مرکز شهر الحدیده نفوذ کنند اما با ضد حمله نیروهای العمالقه مواجه شده و به عقب رانده شدند.

  وی همچنین تاکید کرد نیروی هوایی ائتلاف عربی توانسته که تعدادی از ادوات و خودروهای نظامی و استحکامات شبه نظامیان حوثی را در مسیر‌ ارتباطی بین شهرهای صنعا و الحدیده هدف قرار داده و منهدم کند.

  تبلیغات