فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حزب «نیروهای لبنانی» در تشکیل دولت جدید شرکت می‌کند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  سمیر جعجع رئیس حزب نیروهای لبنانی، روز دوشنبه 29 اکتبر 2018، از آمادگی خود برای مشارکت در تشکیل دولت جدید لبنان خبر داد.

  جعجع که یکی از شخصیت‌های سیاسی برجسته لبنان است طی سال‌های گذشته از مخالفان سر سخت حزب الله لبنان بویژه در رابطه با دخالت این حزب در جنگ سوریه بود. جعجع همچنین از زمان حافظ اسد تا حکومت فرزندش بشار اسد مخالف حضور نظامی یا نفوذ سوریه در لبنان بوده است.

  رئیس حزب نیروهای لبنانی، گفت:«تاخیر در تشکیل دولت جدید لبنان با هدف دور کردن یا کم کردن حضور حزب «نیروهای لبنانی » در کابینه دولت جدید بود اما نتوانستند این حزب را به حاشیه ببرند».

  جعجع پس از پایان نشست ائتلاف موسوم به «فراکسیون جمهوری قوی»، گفت :«هدف به دست آوردن پست در این وزارتخانه یا آن نیست، هدف ما از مشارکت در حکومت تحقق اهدافی که برای تحقق آنها نامزد شده‌ایم و قبل از انتخابات پارلمانی در باره آنها صحبت کردیم».

  جعجع با اشاره به تقسیم پست‌های وزارتخانه‎ها، گفت :«انسان است که به یک نهاد یا وزارتخانه ارزش می‌دهد و نه برعکس. برخی‌ها با حضور حزب نیروهای لبنانی به دلیل عملکرد سابقش در دولت قبلی مخالفند، چون حزب نیروهای لبنانی از انجام برخی معاملات جلوگیری کرد».

  او اظهار داشت: «هر کجا قرار بگیرم آنجا "سر میز" خواهد بود. هیچ اعمال نفرت انگیزی بدون وجود آدم‌های نادرست وجود در جامعه ندارد اعمال زشت با آدم های زشت نمایان می‌شود».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران