فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ترکیه مواضع کُردهای مسلح سوری را در شرق رود فرات بمباران کرد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  نیروی هوایی ترکیه، یکشنبه 28 اکتبر مواضع نیروهای مسلح کُرد سوری موسوم به یگان‌های مدافع خلق کُرد را در کرانه شرقی رود فرات در سوریه بمباران کردند.

  به گزارش خبرگزاری آناتولی، جنگنده‌های ترکیه با هدف جلوگیری از «اقدامات تروریستی» در شمال سوریه، «سنگر‌های» وابسته به نیروهای مدافع خلق کُرد سوریه در شرق رود فرات واقع در منطقه کوبانی را هدف قرار دادند.

  آنکارا یگان‌های «مدافع خلق کُرد» متشکل از مخالفان مسلح کُرد سوری وابسته به نیروهای سوریه دمکراتیک که از حمایت غرب و ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش به رهبری آمریکا برخوردار است را «نیروهای تروریستی» خوانده و علیه آنها دست به اقدام نظامی می‌زند.

  ترکیه پیش از این در سال جاری دست به حملاتی نظامی علیه مواضع نیروهای مدافع خلق کُرد در منطقه عفرین در شمال سوریه زده است و علاوه بر این بارها تهدید کرده بود که نیروهای مدافع خلق کُرد در مناطق شرق رود فرات را هدف قرار خواهد داد.

  بمباران هوایی جنگنده‌های ترکیه علیه مواضع نیروهای مدافع خلق کُرد پس از آن صورت می‌گیرد که در حملات انتحاری و مسلحانه شامگاه جمعه و بامداد روز شنبه 27 اکتبر گروه داعش به مواضع نیروهای «سوریه دمکراتیک» در استان دیر‌الزور سوریه 68 تن از این نیروها کشته شدند و بنا بر گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه بیش از 100 تن دیگر نیز در حملات متعدد گروه داعش علیه مواضع نیروهای دمکراتیک سوریه در این استان زخمی شدند.

  رامی عبدالرحمن، رئیس دیدبان حقوق بشر سوریه به خبرگزاری فرانسه گفت:« داعش از بعد از ظهر روز جمعه تا بامداد روز شنبه دست به حملات گسترده‌ای علیه مواضع نیروهای سوریه دموکراتیک که اخیراً از دست داعش تصرف کرده‌اند، زد. این مناطق که آخرین پناهگاه‌های افراط‌‌‌گرایان داعش در مناطق روستایی دورافتاده دیر الزور در نزدیکی مرز عراق باقی مانده بود، اخیرا از دست داعش خارج شد».

  به گفته مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه حملات داعش با خودروهای بمب گذاری شده که با افراد انتحاری هدایت می‌شد، همراه بوده است.

  بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه همزمان با حملات انتحاری گروه داعش درگیری‌های سنگینی میان نیروهای دمکراتیک سوریه و گروه داعش به وقوع پیوست که در نتیجه آن 24 تن از عناصر داعش کشته‌ شدند.

  طبق این گزارش، رامی عبدالرحمن توضیح داد عناصر داعش ضمن مجبور کردن نیروهای دمکراتیک سوریه به عقب نشینی، توانستند بخشهای زیادی از خاک سوریه در نزدیکی مرز عراق را که پیشتر از دست داده بودند، بازپس گیرند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران