فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وسیع‌ترشدن دایره درگیری‌ها میان عبدالملک حوثی و حامیان عمویش عبدالعظیم حوثی

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  منابع یمنی روز یکشنبه 28 اکتبر 2018 از وسیع‌تر شدن دایره تنش و درگیری میان شبه نظامیان عبدالمالک الحوثی و عموی وی عبدالعظیم الحوثی روحانی معروف مذهب زیدی، از منطقه صعده به چندین حوزه و استان‌های دیگر مانند حجه، عمران، عمران و صنعا خبر دادند.

  طبق منابع یمنی این دو جناح مذهبی در مناطق مختلف یمن در حال بسیج نیرو های هوادار خود برای ادامه درگیری و جنگ علیه یگدیگر هستند.

  برخی منابع قبیله‌ای در صعده تاکید کردند که شبه نظامیان وابسته به عبدالمالک الحوثی هنوز ده‌ها تن از پیروان روحانی زیدی عبدالعظیم الحوثی که در درگیری‌های گذشته زخمی شدند و سپس شبه نظامیان عبدالملک آنها را از بیمارستان ها ربوده‌اند، را در بازداشت‌گاههای خود نگه می دارند.

  منابع یمنی می گویند که طرفداران روحانی زیدی عبدالعظیم الحوثی عبدالملک الحوثی و شبه نظامیان را به افراط‌گری و تبعیت و نشر ولایت فقیه خمینی و همچنین وابستگی به رژیم ایران و منحرف کردن مذهب زیدیه متهم می کنند.

  عبدالعظیم الحوثی، معتقد است که اقدامات عبدالملک الحوثی و شبه نظامیان او از عملکرد زیدی‌ها به دور است و رفتار او و شبه نظامیانش هیچ سنخیتی با مذهب زیدیه ندارد؛ او شبه نظامیان حوثی و رهبرانشان را به گروهی «دزد» و«راهزنان مسلح» توصیف کرده است.

  عبدالعظیم الحوثی مذهب شیعه اثنی عشری را قبول ندارد او همچنین با مداخله ایران در امور یمن به شدت مخالف است .

  وی معتقد است که مذهب زیدیه هیچ تقاربی با مذهب اثنی عشری ندارد و نباید یمنی‌های زیدی به ابزاری برای پروژه فرقه گرایانه ایران تبدیل شوند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران