فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • داعش آخرین سنگرهای از دست رفته خود در دیر الزور را بازپس گرفت

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه، روز یکشنبه 28 اکتبر از حملات گسترده داعش به مناطقی در دیر الزور که پیشتر از دست داده بود خبر داد.

  طبق این گزارش داعش توانست این مناطق را که به مثابه آخرین مناطق حضورش در سوریه است، از دست نیروهای سوریه دمکراتیک بازپس گیرد.

  نیروهای سوریه دمکراتیک متشکل از عرب‌ها و کردهای سوریه پیشتر این مناطق را که در شرق استان دیر الزور واقع شده‌اند به کنترل خود درآوردند.

  رامی عبدالرحمن رئیس دیدبان حقوق بشر سوریه در مصاحبه با تلویزیون الحدث گفت، نیروهای سوریه دمکراتیک طی دو روز گذشته بیش از 70 تن از نیروهایش را از دست داد.

  طبق این گزارش شبه‌نظامیان داعش تمام مناطق را بازپس گرفته و خود را به مرزهای مشترک عراق و سوریه رسانده است.

  رامی عبدالرحمن افزود، نیروهای سوریه دمکراتیک پس از تحمل تلفات مجبور شدند از تمام مناطقی که از اوائل سپتامبر تاکنون در شرق دیر الزور به دست آورده بودند، عقب‌نشینی کنند.

  به گفته رئیس دیدبان حقوق بشر سوریه، داعش در این حمله از زنان و کودکان مسلح نیز استفاده کرد.

  عقب نشینی تاکتیکی برای آغاز حمله ای فراگیر جدید

  از سوی دیگر نیروهای سوریه دمکراتیک که از سوی ایالات متحده آمریکا حمایت می شوند اعلام کردند که عقب نشینی انها به معنی شکست در برابر داعش نیست بلکه آنها می خواهند نیروهای خود را برای عملیات گسترده دیگری که به وجود داعش در ان منطقه برای همیشه پایا دهد، خود را آماده می کنند.

  نیروهای سوریه دمکراتیک نیروهای سوریه دمکراتیک


  نیروهای سوریه دمکراتیک در حال تدارک تجهیزات سنگین مانند تانک، نفر بر زرهی در منطقه التنک هستند این نیروها مصمم هستند که برای جبران این عقب نشینی حمله منظم تر و محکمتری را با پوشش هوایی ایالات متحده آمریکا آغاز کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران