.
.
.

ویدیو...نتانیاهو برای نخستین بار به سلطنت عمان سفر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، روز جمعه 26 اکتبر 2018 برای نخستین بار به سلطنت عمان سفر کرد و پس از دیدار و گفت‌وگو با سلطان قابوس پادشاه عمان، این کشور را ترک کرد.

نتانياهو روز جمعه پس از سفرش به عمان تصاویری از دیدار خود با سلطان قابوس در حساب توییتری خود منتشر کرد.

سفر نتانیاهو و همسرش به عمان به دعوت سلطان قابوس پادشاه این کشور صورت گرفته است. گفتنی است که سلطنت عمان روابط دیپلماتیک با اسرائیل ندارد و این دیدار نتانیاهو و سلطان قابوس نخستین دیدار بین رهبران دو کشور از سال 1996 است.


یوسی کوهین، رئیس سازمان اطلاعات اسرائیل «موساد» و مشاور نخست وزیر اسرائیل در امور امنیت ملی این کشور، مائیر بن شبات رئیس هیئت امنیت ملی و یوفال روتیم مدیر کل وزارت امورخارجه اسرائیل، یوئاف هورووتیس، رئیس دفتر نخست وزیر و سرتیب افی بلوت دبیر کل دفتر نخست وزیری در امور نظامی، نتانیاهو را در این سفر همراهی کردند.

این دومین دیدار یک نخست وزیر اسرائیلی از سلطنت عمان است پس از اولین دیدار اسحاق رابین در سال 1994 از سلطنت عمان به شمار می‌رود.

در سال 1995، شمعون پرز نخست وزیر اسرائیل از یوسف بن علوی، وزیر امور خارجه سلطنت عمان در اورشلیم استقبال کرد.

سلطنت عمان و اسرائیل در ژانویه سال 1996 توافق نامه‌ای به منظور عادی‌سازی روابط و باز کردن دفاتر نمایندگی امضا کردند اما با آغاز انتفاضه دوم فلسطینی‌ها در اکتبر 2000 روند عادی‌سازی متوقف و در نهایت توافق‌نامه به حال تعلیق در آمد.