فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سوریه.. ایران حضور نظامی و مذهبی خود را در غرب فرات توسعه می‌دهد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دیدبان حقوق بشر سوریه در گزارشی که سه‌شنبه 23اکتبر منتشر کرد، آورده است که شبه‌نظامیان وابسته به ایران، حضور خود را در غرب فرات توسعه داده و این حضور در دو شهر البوکمال و المیادین واقع در شرق سوریه در نزدیکی مرز عراق، نمود پیدا کرده است.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، در گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه آمده است که حضور شبه‌نظامیان وابسته به ایران، تنها جنبه نظامی ندارد بلکه با هدف دور شدن از نظارت منطقه‌ای و بین‌المللی، جوانب دیگری را هم در بر می‌گیرد.

  بنا بر این گزارش، ایران و شبه‌نظامیان وابسته‌‌اش که هزاران تن از آن‌ها در مناطق مختلفی از سوریه مستقر هستند، حضور خود را به گونه‌ای توسعه داده‌اند که جنبه‌های اجتماعی و تجاری را نیز در بر می‌گیرد.

  بنا بر این گزارش، شبه‌نظامیان وابسته به ایران در شرق سوریه، در مناطقی اصلی در شهر المیادین مستقر شدند از جمله این‌که شبه‌نظامیان افغان، آشپزخانه‌ای که اقدام به تهیه و توزیع وعده‌های غذایی میان ساکنان و پناجویان می‌کند را برپا کردند.

  همچنین دبیرستان شرعی شهر المیادین به مرکزی برای جذب داوطلبان عضویت در گروه‌های شبه‌نظامی شیعه وابسته به ایران تبدیل شده است و هر از چند گاهی، کنفرانس‌ها و همایش‌هایی فرقه‌ای برگزار می‌شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران