فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اردن: اقدامات سعودی در پرونده خاشقجی احقاق عدالت است

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  دولت پادشاهی اردن شامگاه شنبه 20 اکتبر اعلام کرد که اقدامات اتخاذ شده از سوی پادشاهی عربی سعودی برای آشکارسازی کامل حقیقت درباره ابهامات پرونده جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار جان باخته سعودی، ضروری و در راستای احقاق کامل عدالت و مجازات عاملان آن است.

  دولت اردن همچنین در بیانیه‌ای که از سوی خبرگزاری رسمی این کشور منتشر شده است، صادقانه به خانواده و بستگان، خاشقجی تسلیت گفته و با آنها ابراز همدردی کرد.

  دادستان کل پادشاهی عربی سعودی شامگاه جمعه 19 اکتبر 2018 اعلام کرد که جمال خاشقجی در جریان یک مشاجره در کنسولگری سعودی در استانبول جان باخته است.

  در بیانیه‌ای که از سوی دادستانی منتشر شد آمده است، تحقیقات اولیه نشان می‌دهد خاشقجی و اشخاص دیگری در روز 2 اکتبر در درون کنسولگری با یکدیگر به مشاجره پرداخته و این موضوع منجر به دعوای میان آنها شده و جمال خاشقجی در جریان این مشاجره جان باخت.

  دادستان سعودی همچنین اعلام کرد که در همین رابطه 18 نفر مضنون، که همگی شهروند سعودی هستند، بازداشت شده و تحقیقات در ارتباط با این پرونده همچنان در جریان است تا همه زوایای حقیقت روشن شده و افراد مقصر در این زمینه به دست عدالت سپرده شوند.

  علاوه بر این ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی ضمن صدور دستوراتی برای بازسازی ساختار دستگاه اطلاعات کل سعودی، احمد العسیری، جانشین سازمان اطلاعات کل سعودی و سعود القحطانی، مشاور دیوان پادشاهی این کشور را از سمت‌های‌شان برکنار کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران